Okunma

Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor?


27 Kasım 2010 Cumartesi 11:00
Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor?

Mark Shuttleworth‘ün Ubuntu 10.10 konferansındaki söylemlerinin üzerine çeşitli teknoloji sitelerinde Ubuntu‘nun yuvarlanan sürümlere (rolling-release) dönüşeceğine dair haberler yapılmıştı. Yuvarlanan sürüm çeşitli yazılımların güncellemeleri için 6 aylık yeni sürüm periyodunu beklemeyi ortadan kaldırıp, günü gününe güncel içeriğe sahip olmanızı sağlayan bir güncelleme yöntemi ve ArchLinux gibi çeşitli dağıtımlar tarafından kullanılıyor. (Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm

Ubuntu kullanıcılarını bir miktar heyecanlandıran bu haberi Ubuntu’nun mühendislik müdürü Rick Spencer yalanladı ve böyle bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. Kişisel günlüğü üzerinden yaptığı bu açıklamada şu anki durumlarından çok memnun olduklarını, geniş çaplı bir proje yürüttüklerini ve köklü değişiklikler yapmayı düşünmediklerini, normal planlarına devam edeceklerini açıkladı.

:: Ubuntu’nun yuvarlanan sürüme dönüşmesini ister miydiniz? 
yazarÖmer AK

Enerjisini Açık Kaynak dünyasından alan Ömer, yazılarını okuyarak büyüdüğü editörlerle beraber yazıyor olmanın sevincini yaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    keşke olsaydı

" Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu Yuvarlanan Sürüm mü Oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "