Okunma

Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm


20 Kasım 2010 Cumartesi 20:57
Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm

Linux üzerindeki Flash Player’ın sıkıntıları bitmek bilmiyor. Yüksek işlem gücü kullanımı ve sistem kitlenmelerinin dışında, şimdi birde videoları tam ekran yaptığımızda ekran donmasıyla karşılaşıyoruz. Neyse ki, bu sefer sorunumuz diğer Flash Player sorunları gibi çözümsüz değil ve birkaç dakika içinde çözülebiliyor.

Sorunu çözmek için aşağıda vereceğim 3 satırlık komutu sırasıyla Terminal üzerinde uygulayınız, sonrasında tarayıcınızı yeniden başlatınız.

sudo mkdir /etc/adobe
echo “OverrideGPUValidation=true” >~/mms.cfg
sudo mv ~/mms.cfg /etc/adobe/

Bundan sonra tam ekran yaptığınız zaman videolarınızın donmaması gerekiyor.

Not: Haberde kullanılan resmin videosunu açık kaynak takipçileri hatırlayacaktır, daha önceden izlememiş olanlar buradan ulaşabilirler.

:: Linux’taki Flash Player’dan memnun musunuz?
yazarÖmer AK

Enerjisini Açık Kaynak dünyasından alan Ömer, yazılarını okuyarak büyüdüğü editörlerle beraber yazıyor olmanın sevincini yaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu’daki YouTube Sorununuza Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "