Okunma

Üç Çekirdekli ARM İşlemci Geliyor


03 Ekim 2010 Pazar 10:00
Üç Çekirdekli ARM İşlemci Geliyor

ARM tabanlı işlemcilerin ve SoC’lerin (System on Chip) önde gelen üreticilerinden Marvell, ARMADA 628 adını verdiği yeni nesil modelini duyurdu. (En Hızlı Cepler Bunu Kullanacak)

Devrim yaratacak bir ürün olarak tanıtılan ARMADA 628′de üç adet çekirdek yer alıyor. 1,5 GHz frekansında çalışacak olan modelin ARM v7 altyapısını kullanacağı belirtiliyor.

 

Armada 628’de üç adet çekirdek yer alıyor

 

Pil Ömrü İçin Tasarım

Akıllı telefonlar başta olmak üzere çoğu taşınabilir cihazda kullanılan ARM modelleri için en önemli özelliklerden biri pil ömrü oluyor.

Marvell’in iddiasına göre bu yeni model pil ömrü konusunda epey başarılı olacak. Bünyesindeki iki çekirdeği yüksek performans gerektiren uygulamalarda kullanacak olan model, 624 MHz’de çalışan diğer çekirdeğini ise performans gerektirmeyen anlarda devreye sokarak pilden tasarruf yapacak.

:: Akıllı telefonlarda ARM’ye rakip çıkabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üç Çekirdekli ARM İşlemci Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üç Çekirdekli ARM İşlemci Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üç Çekirdekli ARM İşlemci Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "