Okunma

Üç Çekirdekli Phenom Göründü


14 Mart 2008 Cuma 22:00
Üç Çekirdekli Phenom Göründü
Yurt dışı kaynaklı bazı yayınların ele geçirebildiği üç çekirdekli Phenom işlemcilerin mart ayı içinde piyasaya çıkması bekleniyor. Dört çekirdekli türevleri gibi kilitli ve kilitsiz sürümleri olacak olan üç çekirdekli Phenom’larda, üçüncü seviye ön bellek, dört çekirdeklilerdeki gibi 2 MB. Yerine göre daha az paylaşım trafiği olacağı için, üçüncü seviye önbelleği daha verimli çalışabileceğini düşünebiliriz. Zaten AMD bu konudaki sıkıntıları görmüş olacak ki, Shanghai ve Deneb serisi 45 nanometrelik ürünlerde önbelleği 6 MB’a çıkartma gibi bir düşünce içindeler (diye duyduk 🙂 ).

Bilgi için: AMD
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üç Çekirdekli Phenom Göründü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üç Çekirdekli Phenom Göründü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üç Çekirdekli Phenom Göründü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "