Okunma

Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz


18 Temmuz 2014 Cuma 09:00
Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren kolaylıklardan biri de, eskiden çarşı pazar gezerek yaptığımız fiyat kıyaslamalarını birkaç tıkla oturduğumuz yerden, hatta seyahat halindeyken akıllı cihazlarımızdan gerçekleştirebilmek oldu. 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Enuygun.com da bu hizmeti veriyor.

Beş ayrı başlıkta servis

2008 yılında kurulan Enuygun.com, şu an ayda 3 milyon ziyaretçisiyle Türkiye’nin en büyük karşılaştırma sitelerinden biri haline gelmiş durumda. Enuygun.com’da beş ayrı başlık altında servis veriliyor. Bu başlıklar şöyle sıralanıyor: Seyahat, Para, Sigorta, Alışveriş ve Diğer Servisler. Enuygun.com kurucu ortağı Nihan Çolak Erol bu çalışmaları şöyle özetliyor:

“Enuygun.com Seyahat başlığı altında kullanıcılarımızın kendileri için uygun uçak biletlerini ve otelleri bulmalarını ve online satın almalarını sağlıyoruz. A sınıfı turizm acentesi olarak hizmet veriyoruz. Her ay 30.000’in üzerinde kullanıcımız uçak biletini Enuygun.com üzerinden karşılaştırarak satın alıyor.

Ayrıca 300.000’in üzerinde indirilen iPhone ve Android uygulamalarımızla mobil olarak da kullanıcılarımızın kendileri için en uygun biletleri satın almalarına olanak tanıyoruz. Otel servisimiz üzerinden binlerce kişi Türkiye ve dünyanın her köşesinden otel karşılaştırması yapıp dilerse rezervasyon da yapabiliyor.

Para başlığı altında bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini, kredi kartlarını ve mevduat seçeneklerini karşılaştırıyoruz. Türkiye’nin önde gelen bankalarının seçeneklerini kullanıcılarımıza basit bir arayüzle veriyor ve çok tasarruf imkanı sunuyoruz. Her ay Enuygun.com üzerinde yapılan karşılaştırma ve gerçekleşen kredi başvurusu sonucu kullanılan kredi tutarı 50 milyon TL’ye ulaşıyor.”

15-12/08/enuygun-1449589993.jpg

En çok uçak ve kredi hizmetleri kullanılıyor

İnternette kredi veya uçak bileti arattığımızda karşımıza ilk çıkan platformlardan biri de Enuygun.com. Kendileri de bunun farkında ve uçak biletlerinde her gün 150 binin üzerinde uçak bileti araması yapıldığı bilgisini bizimle paylaşıyorlar. Dünya genelinde 1.000’in üzerinde havayolunun uçuşları anlık olarak karşılaştırılabiliyor.

Kredi alanında ise her ay 100 binin üzerinde internet kullanıcısı ihtiyaç ve konut kredisi başvurusunu doğrudan Enuygun.com üzerinden gerçekleştiriyor. Bu bölümde, farklı vade seçenekleri ve kredi miktarına göre çeşitli kırılımlarda aramalar yapılıp, farklı bankaların verdiği faiz oranları görüntülenebiliyor.

Kredilerde fark 20 bin TL’yi aşıyor

Kullanıcı davranışlarını ve kullanım verilerini sorduğumuzda Nihan Çolak Erol şöyle yanıt veriyor:

“Kullanıcılarımızdan genelde hep hizmetlerimiz için teşekkür eden yorumlarla karşılaşıyoruz. Tek bir ekranda tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve taksit ödemelerini görmek, gideceğiniz yer için tek tek havayolu firması aramak yerine, en ucuzundan en pahalısına oraya yapılan tüm uçuşların fiyatlarını görerek bilet satın almak, kullanıcılarımız için büyük kolaylık.

Enuygun.com kullanıcısı da bunu bilerek sitemize giriyor ve genelde bize hizmetlerimiz için teşekkür ediyor. Düşünün; en çok başvuru alan konut kredisi tutarı olan 120 ay vadeli 100.000 TL kredide bankalar arasında toplam tutarda, 20.000 TL’ye kadar farklar oluşabiliyor. Bunu tek bir ekranda görmek kullanıcılarımızın işini kolaylaştırıyor.

Aynı şekilde uçak biletinde havayolu firmaları arasında çok farklı fiyatlar oluşabiliyor. Bu yüzden genelde kullanıma yönelik kolaylıkları anlatan yorumlarla karşılaşıyoruz. Ayrıca her gün banka, sigorta ve seyahat başlıkları altında güncel gelişmeleri anlatan yazılar paylaşıyoruz.”

Enuygun.com kurucu ortağı Nihan Çolak Erol

Sırada araç kiralama servisleri var

Enuygun.com ile konuşurken bir de haber çıkıyor bize; Erol’un açıklamasına göre Seyahat başlığı altında yakın dönemde hizmete giren otel kiralama servisinin ardından şimdi de “araç kiralama” karşılaştırma servisi hayata geçecek. Hizmetin bu yıl içerisinde sunulması bekleniyor.

Şirketin büyüme hedefleri ise şu şekilde: “Alışveriş dikeyimizde de ciddi bir genişleme yaparak teknoloji ve teknoloji dışı on binlerce ürünü karşılaştırmaya başlayacağımız bir altyapı üzerinde çalışıyoruz. Enuygun.com, tüketicilerin bir kredi, seyahat hizmeti ya da ürün almadan önce mutlaka başvuracakları ve tasarruf edecekleri bir kaynak olmaya devam edecek.”

:: Enuygun.com servisini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Süper kolay bir site. Yurt dışına sık çıkan biri olarak genellikle uçak bileti bölümünü takip ediyorum. Bir kere aradım çağrı merkezini telefona çıkan kişi çok yardımcı oldu.

  2. sdelta dedi ki:

    Siteyi beğendim.

" Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçak Biletini Artık Online Alıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "