Okunma

Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi?


11 Nisan 2017 Salı 05:00
Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi?

2013 yılının Kasım ayında FCC’nin uçaklarda cep telefonlarıyla konuşulabilmesi yönünde adımlar attığı, fakat aradan geçen bunca zamana rağmen bu işin tam anlamıyla gerçeğe dönüşmediği biliniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen son haberler de bu hayalin tam anlamıyla rafa kaldırıldığını ortaya koydu. Zira A.B.D.’nin yeni başkanı Donald Trump’ın göreve getirdiği Ajit Varadaraj Pai, FCC’nin başında olduğu sürece böyle bir ihtimalin olmasını tamamen engelleyeceğini açıkladı.

Neden uçakta telefonla konuşulmaz?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki, FCC’nin eski başkanı Tom Wheeler’ın çabaları yasağı kaldırmaya yetmişti. Fakat Wheeler, firmaların bu tercihi kendilerinin yapması gerektiğini belirtmişti. Bunun karşılığında da uçuş firmalarının hiçbiri bu yeniliğe açık olmadığını dile getirmişti.

17-04/11/woman-on-plane.jpg

Yani aslına bakarsanız Tom Wheeler’ın yasağı kaldırması, ne yolcular ne de uçuş firmaları tarafından hoş karşılanmamıştı. Yolcular uçak içerisinde daracık bir alanda telefon konuşmalarını dinlemek istemedikleri yönünde şikayetlerde bulunmuştu.

FCC’nin yeni başkanı Ajit Varadaraj Pai ile birlikte de artık bu karmaşa tam anlamıyla son buldu ve artık uçuş sırasında akıllı telefon ile görüşmek gibi bir lüksümüz olmayacak.

:: Uçaklarda telefonla konuşulmasına nasıl bakıyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim millet de adab, görgü, adabı muaşeret yok.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Olmasin zaten

 3. SDN Okuru dedi ki:

  neden konuşulmaz? çünküüü uçaklar servise uzakk, hangi direğe bağlanıp konuşacak millet

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah böyle birşey olmaz. Uçaklarda dedikodu dinleyemem birde.

" Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçaklarda akıllı telefon ile konuşulabilecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "