Okunma

Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi


24 Eylül 2011 Cumartesi 06:45
Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi

İlk olarak kıtalararası uçuşlarda canlı televizyon hizmeti ile başlayacak olan servislere daha sonra internet de eklenecek.

THY’den yapılan açıklamaya göre ilk aşamada kıtalararası uçuşlarda başlayacak olan canlı televizyon hizmetinde BBC World, BBC Arabic ve Euronews kanalları kesintisiz ve canlı olarak yolcular tarafından izlenebilecek. Kısa bir süre sonra bunlara Türkçe yayın yapan kanallar ve spor kanalları da eklenecek.

İkinci aşamada ise uçakta kablosuz internet hizmeti sunulmaya başlanacak. Ücretli olacak hizmette ödeme de yolcuların kredi kartından yapılabilecek.

Ayrıca sistemin aktif olduğu uçaklarda koltuklara entegre edilen priz sistemi yardımı ile yolcular, telefon, dizüstü bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlarını şarj edebilecekler.

Canlı televizyon ve internet hizmetinin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacağı açıklandı.

::
Uçakta internet ve televizyon hizmetini kullanır mısınız?  
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

12 yorum - “Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Uçaklarda daha olmasi gereken seylerdi otobuslerde daha once vardi ben çayirağasivıpe bindigimde her şey full çekiyor internet full çekiyor televizyonlarda full çekiyor uçaklara geç kalınmiş

 2. muratteas dedi ki:

  BEFEGA
  Büyük veya küçük otobüs şirketlerinin bazı araçlarında priz var ancak bunu önceden sorgulamanız gerekiyor. Her otobüste bulmanız mümkün değil. Ben bir tek Anadolu Seyahat’te rastlamıştım.

  Saydığım şirketlerin sitesine girerseniz hangi otobüs türlerinde ne var ne yok gösteriyorlar zaten. Ona göre de seçim yaparsınız, fiyat farklarıyla.

 3. BEFEGA dedi ki:

  Güzel sistem ama.

 4. muratteas dedi ki:

  Full Time Internet

 5. BEFEGA dedi ki:

  İzlemediğim film, dizi, belgesel kalmadı.

  Adam ABD’ye gitmiş

  Belgeseli ben sana iPod Touch’da da izletirdim Hakkı Abi

 6. Troy dedi ki:

  Keşke ABD uçuşundan önce olsaydı ya

 7. CodeName347 dedi ki:

  Full Time Internet super biseymis

 8. BEFEGA dedi ki:

  Full Time Internet

 9. engerex dedi ki:

  Priz olmadan dizüstü seyahatte işe yaramıyor.

 10. webrettin dedi ki:

  Geçenlerde denemek için otobüsün arkasına takıldım, bağlantı şifresiz olsaydı bağlanmıştım full çekim vardı.Ne plaka tuttu ne acenta ismi

 11. mylife.eg dedi ki:

  Uzun süreli uçuşlarda çok gerektirici. Otobüslerede koydular ama çoğu bindiğim otobüste şu yanıtı alıyorum "Bozuk"

" Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçakta İnternet ve Televizyon Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "