Okunma

Uçaktaki Pillere Kısıtlama


30 Aralık 2007 Pazar 22:00
Uçaktaki Pillere Kısıtlama
Amerika Birleşik Devletleri en son uçuş güvenliği konusunda attığı adımla elektronik aygıt kullanan 21. yüzyıl insanına büyük bir darbe indirdi.  Yeni kurallara göre bagajınızda, bir aygıta takılı olmayan, en fazla iki lityum pil olabilir. Diğer taraftan piller doğru şekilde aygıtlara takılmış olarak bulunabilir ve kullanılabilir; neyse ki bu konuda sorun yok.  Öteki türlü müzikçalar, cep telefonu ve dizüstü bilgisayar üçlüsünden neleri tercih edeceğiz diye bir an şaşırdık. Neyse ki onlarda sorun yok; ama bu sınırlama şarj edilemeyen ve günlük kullanıma sahip yedek pillere de uygulanıyor.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Uçaktaki Pillere Kısıtlama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Amerikadan kiminle chat yapsam veya alışveriş konuya girebilirsek ilk sorum şu oluyor (Sokakta özgürce yürüyebiliyor musunuz?) (Tutuklanmadan alışverişe gidip gelebiliyor musunuz?) Uçak ile yolculuk yapmaya teşebbüs edip başı elaya girmeyen tanıdığınız varmı?)

    Tabii önce şaşırıyorlar sonradan anlıyorlar ne demek istediğimi:))) Bence herkesin yapması lazım ki artık özgürlüklerle kendi ülkelerinin isminin yanyana olamayacağını anlasınlar ve buna göre kamuoyu oluşsun.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yakında kıyafetle uçağa binmeyi yasaklarlarsa şaşırmam

" Uçaktaki Pillere Kısıtlama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçaktaki Pillere Kısıtlama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçaktaki Pillere Kısıtlama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "