Okunma

Ücretsiz Facebook Yasaklandı


08 Şubat 2016 Pazartesi 13:45
Ücretsiz Facebook Yasaklandı

Facebook’un ücretsiz; fakat sınırlı internet hizmeti, Hindistan genelinde yasaklandı. Hindistan Telekom operatörü, yasağa gerekçe olarak uygulamanın tarafsızlık ilkelerini ihlal etmesi olarak gösterdi.

Uygulama, kullanıcıların kısıtlı hız ve erişim kapasitesinde de olsa, ücretsiz olarak interneti kullanmalarına yönelikti.

16-02/08/freebasicslisting.png

Hindistan hükümeti ise, bu uygulamanın tarafsızlık ilkesini ihlal etmesini bahane göstererek, ülke genelinde ücretsiz uygulamanın kullanımını yasakladı.

Bu yasaklama ülke için bir ilk değil. Geçtiğimiz Aralık ayında, Facebook Hint kullanıcılarına ulaşmak için bu uygulamayı işleve soktuğunda, Hindistan Telekom Servisi, benzer bir tepki vererek, uygulamayı yasaklamıştı.

Indıa Times’ın haberine göre Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in reklam panoları, gazete ilanları gibi mecralarla birlikte ücretsiz teşvik uygulaması için 45 milyon euro harcadığını belirtti.

Kullanıcılarına sunduğu uygulama konusunda benzer tutumu nedeniyle T-Mobile operatörü ABD’de eleştirilere maruz kalmıştı.

Kaynak: The Verge 

:: Hindistan’ın Facebook’a karşı uyguladığı yasağı neye bağlıyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Ücretsiz Facebook Yasaklandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ançak onlar ineklere,koyunlara taparlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yanlış bir davranış ne var işte girsinler nolmuş yani….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yasaklansın şu zıkkım da kurtulak

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook giremiyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  aynen öyle! keşke Twitterla ikisi komple yasaklansa

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook tümden yasaklanmalı

" Ücretsiz Facebook Yasaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Facebook Yasaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Facebook Yasaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "