Okunma

Ücretsiz Grafik Araçları!


01 Aralık 2010 Çarşamba 10:30
Ücretsiz Grafik Araçları!

Grafikerlik ile uğraşıyorsanız, piyasada, Photoshop ve Paint Shop gibi yazılımlar başta olmak üzere pek çok araç mevcut. Ne var ki, bu tür profesyonel yazılımların fiyatları, binlerce dolara ulaşıp dudak uçuklatacak seviyelerde dolaşıyor ve ev kullanıcılarının sınırlarını zorluyor. Eğer, görsellerle hobi amaçlı çalışıyorsanız, şanslısınız. Çünkü işinizi görebilecek çok sayıda ücretsiz ürün mevcut (Haftanın Yazılımı: IrfanView).

 

Bedava Araçların Keyfi Başka

Ev kullanıcılarının, görsellerle hayal güçleri doğrultusunda harika işler başarmalarını, flash animasyonları düzenlemelerini, hatta 3 boyutlu modelleme ile uğraşmalarını sağlayabilecek araçları inceledik.

3DVIA Shape

Çevrimiçi temelli çalışan 3DVIA Shape ile 3 boyutlu modellemelerinizi, olduğundan daha da göz alıcı hale getirebilir ve İnternet üzerinden kolayca paylaşabilirsiniz. Yazılım ile kaplama eklemek ve çarpıcı efektlerle uğraşmak da mümkün. 3DVIA Shape’i indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Cool Flash Maker

Bir webmaster olarak Flash ile çok içiçe misiniz? Flash introları, etiketleri, başlıkları, 3 boyutlu Flash simgeleri, Flash slayt gösterileri geliştirmek mi istiyorsunuz? Ücretsiz Cool Flash Maker sayesinde, bunları tereyağından kıl geçer gibi başarabilirsiniz. Aracı indirmek için bağlantıya tıklamanız kafi. Yazılım, tüm Windows sürümleri ile uyumlu.

 

3D Canvas

3D Canvas, üç boyutlu modellemelerimizi daha profesyonel boyuta taşımak için biçilmiş kaftan. Bünyesinde bulunan pek çok eklenti sayesinde, çalışmalarınız herkesin ilgisini çekecektir. Yapımı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Gimp

Gimp, dünyanın en çok tercih edilen grafik araçları arasında ve bu başarıyı, sonuna kadar hak ediyor. Tuval düzenleme, görselleri şeffaf hale getirme, onlarca efekt ekleme, boyut ayarlama, biçim dönüştürme gibi birçok becerisi bulunan araç, Photoshop’un belki de en iyi ücretsiz alternatifi. Elbette 1500 dolarlık bir yazılımın sunduklarının hepsini sunması beklenmese de, yetenekleri, ev kullanıcıları için fazlasıyla yeterli. Yazılımı indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

:: Hangi grafik aracını tercih ediyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ücretsiz Grafik Araçları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Grafik Araçları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Grafik Araçları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "