Okunma

Ücretsiz İnternete Şikayet


10 Mart 2008 Pazartesi 22:00
Ücretsiz İnternete Şikayet

Türk Telekom‘un belediyelerle işbirliği yaparak internetin ve
bilgisayarın yaygınlaşması amacıyla hizmete açtığı internet evlerinin
ücretsiz olması
, bazı internet kafe işletmecilerini rahatsız etti.
Müşterilerinin azaldığını öne sürerek Rekabet Kurumu’nda soluğu alan
işletmeciler, durumu dilekçelerinde açıkça belirttiler.

:: Sizce kim haklı? Yorumlarınızı SDN Forum’da paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan

SDN
http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Ücretsiz İnternete Şikayet”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  *****
  *****
  *****
  ***** gibi sitelere girin bakın cafecilerin herbiri nelerden müzderip görün.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kafe sahiplerine tavsiyem en kısa zamanda kafeyi devredin yoksa elinizde patlayacak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Olay Tamamen ticari olarak bakınız ***** girin bu siteye bir bakınız. Kafeciler neden dertli niçin dertli.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sohbet ortamında ne dinlediğimi gösteriyorum da ne izlediğimi ne zaman gösterebileceğim?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Deli dumrullar ülkesi Türkiyem.
  Bir türlü standartlari yakalayamadık. isteyen istediğine beleş verebiliyor 🙂
  Türk telekom ücret karşılığı pazarladığı bir şeyi ( interneti) bir işletmede bedava verecek, iki adım ötedeki bir iş yerine veya insana para ile verecek. yani bedava kullanacak olan halk, parasını verip kullananı da keriz moduna koyacak. Bu reklam kokuyor ama kötü kokuyor. Bir ilcede düşünün yoğurtcular var. Herkes işinde kısmetindeyken bir tanesi bedava yogurt vermeye başlıyor? sizce ne olur? Diğer yoğurtcudaki yoğurtlar eşkir haliyle! Mesele bu işte! insanların suratlarının ekşimesini neden ister bir kurum? internet cafe acıp gecimini sağlayan binlerce insan var. Türkiyeye interneti internet cafeler öğretti. Bilgisayar kullanmayı insanlarımız internet cafede öğrendiler. 5 sene önce millet evine bilgisayar alabiliyormuydu acaba ama o zaman internet cafeler vardı.
  Ben internet cafelerde hic bir konuda suc aramam. Suclular maalesef kurumlarımız. İşini dörtdörtlük yapan cafelerin yanında, kötü izbe internet cafeler var. Suç kimde? Tabiki kurumlarda. Bir internet cafe acılırken ruhsatı veren devletin belediyesi valililiği emniyeti… İzbe yere ruhsat verirken nereye gidiyor acaba bu kurumlar. Neden var olan standartlara göre acma ruhsatı verilmiyor. Beni bildiğim 80m2 olmalı diyor alanı alt kat üstkat olmamalı yangına müdahalesi imkanı icin. havalandırma aspiratör iki wc lavabo iki kapı okula camiye bara meyhaneye 200metre uzaklık olmalı hani bunları sağlayan kac internet cafe var yaşadığınız yerde? Bu standartlar sayesinde hizmet kaliteli olur ve her önüne gelen de bulduğu izbe bir yerde cafe acıp genclerin beyinlerini sulandırmaz. Herşey en başında güzeldir. Biz toplum olarak boşvermişlik üzerine kurulmuşuz. Bişi olmaz olmaz diyip geciştiriyoruz. Sonra olan oluyor iş işten geciyor. ilk denetime giden memur yasalara göre düzenlenmiş internet cafeye ruhsatını verecek izbe yere vermeyecek olay bu kadar basit. Sevgiler selamlar Türkiyem. E.B. Manchester

 6. SDN Okuru dedi ki:

  TTNet ADSL aboneleri, TTNet WiFi Kablosuz İnternet hizmetinden 31 Mayıs 2008’e kadar ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İnternet Cafeler halt etmiş..O cafelerin müşterilerinin çoğunluğu counter oynayan bebeler..Onlarda belediyelerin internet evlerinde bu alışkanlıklarına devam edemeyeceğine göre internet cafelerin müşteri kaybetmeleri diye bir durum söz konusu olamaz.

" Ücretsiz İnternete Şikayet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz İnternete Şikayet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz İnternete Şikayet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "