Okunma

Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha


27 Ekim 2010 Çarşamba 09:30
Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha

Son yıllarda korsana ve ücretsiz içeriklere karşı telif hakkı sahiplerinin uyguladığı yaptırımlar giderek artmaya başladı.

Napster‘la başlayan P2P MP3 paylaşma furyası ünlü programın Metallica‘nın baskıları yüzünden kapatılmasından sonra daha da güçlü hale gelmişti

Napster sadece kullanıcıların MP3 paylaşmasını sağlarken, onun yerine gelen programlar, resim, video gibi paylaşımlara da açık haldeydi.

 

iPhone için Bedava ve Yasal MP3

Yeni Projeler Kapıda

Bedava MP3 ve film severlerin favori programlarından biri olan LimeWire bu popülerliğinin bedelini ağır bir şekilde ödeyecek.

Telif hakkı sahiplerinin açtığı davalar sonucunda LimeWare’in tüm faaliyetleri durduruldu. Programın sözcüsü bu hareketle birlikte P2P devrinin artık kapandığını belirtti.

Yeni bir yazılım üzerinde çalıştıklarını söyleyen LimeWire sözcüsü bundan sonra kullanıcılarına müzik paylaşımı konusunda yeni projeler yapmayabileceklerini söyledi.

:: LimeWire’in kapanmasına karşı tepkiniz nedir? MP3 ihtiyacınızı nasıl karşılıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiye de mümkün degil olmadı kopya cd alacak insanlar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yaw arkadaş isteyen her türlü müzik dinler indirir limewire felan şart değil…

" Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz MP3 İçin bir Darbe Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "