Programlarınızı Şifreleyin


08 Aralık 2008 Pazartesi 08:30
Programlarınızı Şifreleyin

Yabancıların sıklıkla kullandığı bir bilgisayarınız mı var? Programlarınıza erişimi şifrelemek için Windows XP veya Vista’nın sistem ayarlarıyla oynamak yerine daha kolay bir yöntem olarak Empathy‘i deneyin. Sadece sıkıştırma dosyasını çıkarıp, yürütme dosyasını çalıştırdığınızda, korumak istediğiniz EXE dosyasını hedef gösterip şifreyi belirlemeniz yeterli. Kayıtsız halde şifreniz sadece tek bir karakterden oluşabiliyor. Yine de bunu misafir kullanıcıların tahmin etmesi pek mümkün değil.

Tam Sürüm İçin Posta Gönderin!

Hayır, e-postadan bahsetmiyoruz. Empathy‘i bir “postcardware” olarak tanımlayan geliştiricisi Michal Strehovsky, Slovakya’daki adresine resimli bir kartpostal gönderenlere yazılımın tam sürümü için gerekli kodu göndereceğini belirtiyor. Bu açıdan da Empathy, sırf yapımcısının yoğun mizah bilinci nedeniyle denenmesi gereken bir program.

:: Empathy yazılımını ücretsiz indirmek için tıklayın.

:: Yazılımla ilgili sorunlarınızı forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Empathy
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Programlarınızı Şifreleyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    idare eder

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bir işe yaramıyor

" Programlarınızı Şifreleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Programlarınızı Şifreleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Programlarınızı Şifreleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "