Okunma

Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı


06 Mayıs 2008 Salı 21:00
Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı
Açık kaynak kod ve özgür yazılım dünyasının bilinen projelerinden birisi olan 7-Zip, hem kendi biçiminde hem de her yerde sık kullanılan Zip biçimlerinde dosya sıkıştırmanıza izin veriyor ve bir başka çok tutulan dosya sıkıştırma standardı olan RAR gibi birçok farklı biçimi açabiliyor. Programın eksik kısmı, RAR biçiminde dosya sıkıştırma işlemi yapamaması diyebiliriz. Fakat başkalarına göndereceğiniz dosyayı 7-Zip biçiminde sıkıştırarak kendiliğinden açılabilir arşiv haline getirebilirsiniz.

Hem 32 Hem de 64 Bit Desteği

7-Zip‘in güçlü yanlarından bir tanesi de hem 32 bit hem de 64 bit işletim sistemleri için özel sürümleri olması. Açıkçası, sıkıştırma oranı yer yer WinRAR‘ı geçen 7-Zip biçimi, yüksek sıkıştırma oranları seçildiğinde 32 bit işletim sistemlerinde hız açısından sürünebiliyor. 64 bit işletim sistemlerinde ise benzer sıkıştırma oranlarında çok daha performanslı şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

İndirin

Bilgi için: 7-Zip
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yıllardır kullanıyorum hiç hata ile karşılaşmadım mükemmel…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  en baba programlardan birdir yıllardır kullanırım 32 bitlit sürümüde iyi. hepsinden çok sıkıştırma yapar arkadaşlar. her uzantılı sıkıştırılmış dosyayıdda açar….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  SDN winrar tanıtırken hep populer ücretli yazılımların borazanlığını yapıyor mesajı veren bi yorum yazmıştım. Şimi burda 7 Zip taıtımını görünce pasifize oldum. Editörler hakkınınızı helal edin….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  aes-256 şifrelemesi de ***** rar ve birçok uzantıyı *****.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Winrar tarafında sıkıştırma yapamamasının nedeni Rar sıkıştırma formatının lisans ***** yapan programlar ise winrar içindeki ***** sıkıştırma programını kulanan programlardır(varsa öyle program).Tugzip örnek gö***** kaynaklı bir sıkıştırma programıdır.Rar ve Ace sıkıştırma yapabilmektedir gerekli koşullar sağlanı***** Tugzip 7zip formatı ilede sıkıştırma yapmaktadır.Bir göz atmanızı tavsiye ederim….

" Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Sıkıştırma Yazılımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "