Okunma

Ücretsiz Vista ve Office


12 Aralık 2007 Çarşamba 22:00
Ücretsiz Vista ve Office
Birdenbire siteden kaybolan seçenek hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, bu durumun daha farkında bile olmayan çok kullanıcı bulunuyor. Microsoft‘un ücretsiz yazılımlar karşılığında istediği ise bilgisayarınıza 3 ay boyunca bir uygulamayı yüklü bulundurmanız. Bu sayede bu uygulama hakkında detaylı araştırma yapmış olabilecek. Ardından da ücretsiz olarak yazılım lisanslarını kullanan kişiye sağlayacaktı.

Pekii Tam Olarak Neydi?

Aslında bilgisayarlarımızda bulunduğu gibi, herhangi bir program cevap vermeyen hale geldiğinde ya da sorun çıkardığında, sunucuya bu konu hakkında detaylı rapor verme durumu. Fakat bu uygulama ile birlikte çok daha detaylı bir rapor sunulabiliyor. Microsoft‘un yaptığı açıklamaya göre bu anlaşmaya göre arda kişisel bilgilerin de kaynayabileceği belirtilmiş.

İyi de Niye Birdenbire Kayboldu?

Aslında bunun sebebi biraz farklı lanse ediliyor. Yapılan birkaç minik açıklamaya göre bu program için gereken sayıda kullanıcı bulundu ve ayrıca bu program dahilinde dağıtılması planlanan ücretsiz lisans sayısı doldu! Buna inandık diyelim ve geri kalanı için herhangi bir açıklama yapılacak mı diye merak etmeye devam edelim…


Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Ücretsiz Vista ve Office”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar burda vurgulanan olay sizin Vista yı nasıl ve nereden temin ettiğiniz değ***** Microsoft muhbir sistemleri mantığı.Almanya ve Fransa ordularında Microsoft kullanmayı bırakıp Linux a geçtiler güvenlik gerekç***** ise kendi elimizle T.Telekomu yahudilere sattık.Zaten okullarda devlet dairelerinde her yerde İntel ve Microsoft tekeli hakim.
  Çarçabucak bu aptal ve muhbir ve pahalı ve kötü işletim sistemini bırakıp Linux un şahlanması için gerekenleri yapmalı ***** da savunuyorsanız Microsoftu size daha birşey demiyorum yani.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  NSA anketörleri kullanıcı vizesini doldurmuş anlaşılan 😀 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  reklam kokusu alıyorum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  “siz para verip mi kullanıyorsunuz?” diye geyik yapayım. etrafımda vista kullanana rastlamadım. ama kopya yazılım satanler etrafta “cd lazım mı abi?” diye gezerlerken vistayı da orjinal satın alan kaç kişi olabilir ki bu fiyatlarıyla?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  tamamda ben bu programa şu an şu saatte girdim siz hala giremediniz mi??

" Ücretsiz Vista ve Office konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Vista ve Office ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Vista ve Office ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "