Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)


02 Ağustos 2020 Pazar 12:00
Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)

Son zamanlarda sizlerden gelen istekler sonrası ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları ile karşınızdayız. Özellikle yazılıma yeni başlayan veya başlayacak kişilere hitap ettiğimiz bu videoda fazlasıyla detayımız bulunuyor. Mobil uygulama, oyun ve daha fazla işlemi ortaya çıkarmanızı sağlayan bu programlar kullanıcısına neler sunuyor? İşte merak edilen tüm detaylar!

Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları

Artık yazılım dünyasıyla alakalı daha fazla içeriği sizlerle buluşturmaya başladık. Yazılım geliştirmek isteyen ancak yazılım işleminde hangi uygulamaları kullanacağını bilmeyenler bu video tam da size göre. Ücretsiz olması ve özellikleriyle dikkat çeken bu uygulamalar tam olarak kullanıcıların isteklerini karşılayabiliyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Programlama dünyasının olmazsa olmazları!

Yazılım geliştiriciler için birçok ücretsiz tümleşik geliştirme ortamı bulunuyor. Bunlara İngilizce adıyla da IDE diyoruz. Integrated Development Environment açılımıyla da sıkça karşımıza çıkan kavram aslında bilgisayar programcılarının hızlı ve rahat bir şekilde yazılım geliştirebilmesini amaçlayan, geliştirme sürecini organize edebilen birçok araç ile birlikte geliştirme sürecinin verimli kullanılmasına katkıda bulunan araçların tamamını içerisinde barındıran bir yazılım türüdür diyebiliriz.

Birçok farklı programlama dili olduğu gibi, bu programlama dilleri üzerinde çalışmamızı sağlayan da birçok farklı IDE bulunuyor. Android işletim sistemleri için mobil uygulama geliştirmek isteyenlerin kullanabileceği Android Studio bulunurken, iOS uygulama geliştiricileri için de Apple‘ın kendi geliştirdiği Xcode isimli tümleşik geliştirme ortamı bizleri karşılıyor. Farklı programlama dilleri de birçok farklı geliştirme ortamı ve editörle karşımıza çıkıyor. Ücretsiz yazılım geliştirme ortamları ile ilgili tüm detaylar videomuzda.

Yazılım tarafında merak ettiğiniz diğer uygulamaları da bu video içerisinde bulabilirsiniz. Siz bu ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları ile neler yapabiliyorsunuz? Bu programlardan hangisini tercih ediyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Visual Studio Code ile C ‘de run edersiniz, PHP’de, C++’da C#’da eklenti modülleriyle her şeyi yapabilirsiniz. Visual Studio Code cidden çok iyi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Keşke kod tamamlama özelliklerinden bahsetseydiniz. Jetbrains gibi kod tamamlamıyor hiç biri ;(

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

abi eğitim videosu atın

" Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)