Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)


02 Ağustos 2020 Pazar 12:00
Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)

Son zamanlarda sizlerden gelen istekler sonrası ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları ile karşınızdayız. Özellikle yazılıma yeni başlayan veya başlayacak kişilere hitap ettiğimiz bu videoda fazlasıyla detayımız bulunuyor. Mobil uygulama, oyun ve daha fazla işlemi ortaya çıkarmanızı sağlayan bu programlar kullanıcısına neler sunuyor? İşte merak edilen tüm detaylar!

Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları

Artık yazılım dünyasıyla alakalı daha fazla içeriği sizlerle buluşturmaya başladık. Yazılım geliştirmek isteyen ancak yazılım işleminde hangi uygulamaları kullanacağını bilmeyenler bu video tam da size göre. Ücretsiz olması ve özellikleriyle dikkat çeken bu uygulamalar tam olarak kullanıcıların isteklerini karşılayabiliyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Programlama dünyasının olmazsa olmazları!

Yazılım geliştiriciler için birçok ücretsiz tümleşik geliştirme ortamı bulunuyor. Bunlara İngilizce adıyla da IDE diyoruz. Integrated Development Environment açılımıyla da sıkça karşımıza çıkan kavram aslında bilgisayar programcılarının hızlı ve rahat bir şekilde yazılım geliştirebilmesini amaçlayan, geliştirme sürecini organize edebilen birçok araç ile birlikte geliştirme sürecinin verimli kullanılmasına katkıda bulunan araçların tamamını içerisinde barındıran bir yazılım türüdür diyebiliriz.

Birçok farklı programlama dili olduğu gibi, bu programlama dilleri üzerinde çalışmamızı sağlayan da birçok farklı IDE bulunuyor. Android işletim sistemleri için mobil uygulama geliştirmek isteyenlerin kullanabileceği Android Studio bulunurken, iOS uygulama geliştiricileri için de Apple‘ın kendi geliştirdiği Xcode isimli tümleşik geliştirme ortamı bizleri karşılıyor. Farklı programlama dilleri de birçok farklı geliştirme ortamı ve editörle karşımıza çıkıyor. Ücretsiz yazılım geliştirme ortamları ile ilgili tüm detaylar videomuzda.

Yazılım tarafında merak ettiğiniz diğer uygulamaları da bu video içerisinde bulabilirsiniz. Siz bu ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları ile neler yapabiliyorsunuz? Bu programlardan hangisini tercih ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Keşke kod tamamlama özelliklerinden bahsetseydiniz. Jetbrains gibi kod tamamlamıyor hiç biri ;(

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Visual Studio Code ile C ‘de run edersiniz, PHP’de, C++’da C#’da eklenti modülleriyle her şeyi yapabilirsiniz. Visual Studio Code cidden çok iyi

" Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti