Okunma

Ucuz Telefonlar Akıllanıyor


15 Mart 2009 Pazar 21:54
Ucuz Telefonlar Akıllanıyor

 Geliştirdiği mobil web servisleriyle dikkatleri üzerine çeken iSkoot, cep telefonu üreticilerine maliyeti düşük web uyumlu cihazların daha akıllı hale gelmesini sağlayacak yazılım geliştirme kitini sunduğunu duyurdu. Buna göre web erişimi olan düşük maliyetli cihazlar popüler web servislerinden olan Facebook, IM, e-posta, Twitter ve diğer sosyal ağ sitelerine destek verebilecek hale gelecek.


iSkoot ile telefonunuzun aklı başına gelebilir

iSkoot KalaidaLive SDK (yazılım geliştirme paketi) cep telefonu üreticileri LG, Samsung, Motorola ve diğer üreticiler tarafından kullanılabilecek. Amaç ise düşük maliyetli cihazlarda web servislerini hayata geçirmek; maliyeti artıran işletim sistemi yatırımını azaltmak ve derin bir teknoloji entegrasyonu uğraşından üreticileri kurtarmak. Bu sayede üreticiler yeni bir özellik için donanımsal yenilik yapmak zorunda kalmadan yeniliklerini iSkoot Web servisleriyle duyurabilecek.

:: Bu gelişmeyle yakın gelecekte akıllı telefon kavramı bütün telefonları kapsayabilir mi?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ucuz Telefonlar Akıllanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ucuz Telefonlar Akıllanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ucuz Telefonlar Akıllanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "