Okunma

Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması!


07 Şubat 2017 Salı 22:10
Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı‘nın açılışında yaptığı konuşmada, Adil Kullanım Kotası konusunda alınan kararlara tekrar değinerek, internet kullanıcılarını sevindiren açıklamalar yaptı.

Adil Kullanım Kotası’nın kademeli olarak sonlandırılacağını vurgulayan Arslan, bu süreçte internet kullanıcılarının yaşadığı mağduriyeti en aza düşürmek için bazı kararlar aldıklarını belirtiyor.

Adil Kullanım Kotası için süreç Mayıs ayında başlıyor!

Konuşmasına son yüzyılın en önemli olaylarının başında internetin icadının geldiğini ve internetin artık hayatın olmazsa olmazı haline geldiğini belirterek başlayan Bakan Arslan, 14 yıl önce 22 bin olan geniş bant internet abonesinin bugün 60 milyon seviyesine yükseldiğini vurguladı.

17-02/08/ulastirma-bakani-ahmet-arslan.jpg

Bakan Arslan, alınan kararlar doğrultusunda Adil Kullanım Kotası‘nı kaldırma sürecinin Mayıs ayından itibaren kademeli olarak başlayacağını ve 2018 yılı sonunda AKK’nin tamamen kaldırılmış olacağını belirtti.

Ayrıca, AKK’yi kaldırma sürecinin başlaması ile birlikte gece kullanılan internetin kotadan düşmeyeceği müjdesini tekrar kamuoyu ile paylaşan Ulaştırma Bakanı, internetin yeni bir kültürel mekan, gerçeklik, özgürlük alanı ve ekonomik bir pazar haline geldiğini belirtiyor.

Aşağıdaki linkten AKK’nin kaldırılması için başlayacak olan süreç hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

:: Adil Kullanım Kotası’nı kaldırma süreci hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

65 yorum - “Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  TT nin %30 devlette, %15 Borsadadır, Özelleştirme kapsamında 1995 de 21 yıllığına suudi şirkete devredilmiştir, 2026 yılında tekrar devlet TT yi alacaktır.Eğer tekrar devretmese tabiki. Kısaca etimizden, sütümüzden 2026 ya kadar devlet de ve özel de yararlanmaya devam edecektir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  09.02.2017 / 09:20 Çok alakası var. Teknolojiden gram haberdar değilsin. İnternette film indirme, oyun oynama devri 10 yıl önceydi. Artık stream uygulamalar, VR'lar, bulut sistemi, nesnelerin interneti dönemi başladı. Bu yüzden MÖ 5000'den kalmışsın. Senin gibi herşeye eyvallah dedikçe daha beter oluyor durumlar. Upload bile yerlerde sürünüyor. Bütün dünya bulut sistemi kullanırken ona bile kota var. Sonra teknooooloji gelişmiyor. Gelişmez tabii. Kazanılan paraların küçük bir miktarını altyapıya yatırmak yerine yerimizde sayıyoruz. Biraz yapıcı, akılcı düşünüp eleştiri üretmelisin. Otur sıfır…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  08.02.2017 / 11:30
  adamın yazdığı ile ne alakası var dediklerinin ? Ergenlerin zoruna gidiyor. Çok haklı bence. İşsiz ve ergenler evde sabaha kadar film indir oyun indir yapacak diye biz işimizi yarım yamalak yapmak istemiyoruz. Umarım kalkmaz kalksa bile çok yüksek fiyat olurda kurtuluruz bundan.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar turksat kablo net yok mu sizin orada? geçin rahatlayın bu nedir ya ağlayan ağlayana, upload 5mb, download 50mb, gece sabaha kadar sınırsız + teledunya sinema, hepsi 95 lira

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Seçimden sonra unutulacak bir vaatlerden biri daha.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen mobil için sınırsız istiyoruz başkanım, bi el at

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Akşam 8 den sabah 8 e kadar Akk uygulamasalar yeterli aslında

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Siz baska ulkeler 125 bit mi kullaniyo saniyosunuz koskoca teknoloji devi japonya bile 24 bit kullaniyo ve onlardada kota var en yuksek hiz norvecte onlarin da nufusu bizimkinin 7 de 1 i sizse halinize sukretmek yerine her zaman dahasini istiyosunuz birileri size istediginizi vericegi zamanda yalan bunlar diyosunuz bu akk kalktigindada memnun olmuycaksiniz cunku hep bi bahane buluyosunuz ben hukumet olsam ne kotayi kaldiririm ne baska bisey bisey yaparim altyapiyi yukseltirim ondan sonra bu kota islerine bakarim ama adamlar sizin baskiniz yuzunden ne halt yiyceklerini sasirdilar bi susunda yapicaklarini yapsinlar yaprlar ceya yapmazlar ondan sonra konusun bu konustuklariniz yuzunden bir suru kisinin hakkina giriyosunuz yeter artik kulaktan dolma bilgiyle elestiri yapmayin biktim bu forumda bos bos elestirileri okumaktan!!!

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet kök salmış ülkemize ttnet bahanesi ile bitiremezler

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlarda geçer, mutlu olmaya bakın 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer Dedikleri Gibi Kalkar Ve Çağımızın Gerektirdiği Hızları Alırsak Bekleriz Sayılı Gün Geri Sayıma Devam…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Önümüzdeki yüzyılda yapılacak olan şeyleri şimdiden haber verip prim kazanmak adet haline geldi. Yok bilmem hangi yılda yapacaklarmış. Bir ara yapılacak biliyoruz.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Niye hemen şimdi değil de Mayıs. Servis sağlayıcılara çuvalla para veriyoruz. Karşılığında dandik hizmet alıyoruz. Bunun hemen düzelmesi için çağa uygun hizmet veremeyen servis sağlayıcıların aldıkları ücretlerin yarı yarıya indirleceği talimatını vermeniz yeterli. Hemen yanıbaşımızdaki Bulgaristan kadar olamadık. Sayın Bakan laf ebeliğini bırakın da halkın yanında olun.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Download ve upload hızı eşit olsun fiyatlar yarıya insin ve hızlar iki katına çıksın o zaman olur. Aynısını mobilde de yapsınlar.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Yerinizde saymaya devam

 16. SDN Okuru dedi ki:

  tipe bak evlat olsa sevilmez

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Teknik olarak tek seferde adil kullanım kotasının kaldırılması zaten imkansız. Türkiye' deki alt yapı bunu zaten kaldırmaz. Kademeli kaldırılması demek alt yapı güçlendirilerek yapılıyor demek. Doğru olanı bu tek seferde kaldırmak demek pirinç almaya giderken eldeki bulgurdan olmak demektir. Akk haksız bir uygulama. Birde … mhps ye kadar olayı onunla da ilgilenmeleri lazım burada kullanıcı dolandırılıyor. bu konuda şikayet için aradığında … mhps ye kadar deniliyor yani bu hız kesin verilecek demiyoruz diyor.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Yine secim oyunlari baska bisey degil!

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar vasıfsız bilgisiz insanlar yönetici olmaması lazım be kardeşim biri şuna bakan olduğunu hatırlatsın

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Hızı düşürürler akk den kar etmek için bizim milletimiz nasıl olsa koyun çobanlarda sürüyor

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Geçmişe yolculuk… MÖ. 5000'den ileti atmış. Kardeş uyan yıl 2017 herifler uzayda internet kullanıyor.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  2 yıl daha sürünmeye devam. İşin ilginç yanı bunu bir hizmet gibi göstermeleri. Bu bizim en doğal hakkımızdı resmen elimizden aldılar. 14 yıl önce çevirmeli hatla internete giriyorduk şimdi herhalde 60 milyon abone olacak. İnternet artık temel ihtiyaç gibi su elektirk kadar önemli. 2 yıl sonra adamlar Mars'a modül yollayacak. Biz daha 10 Mb. interneti göremiyoruz.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom yatırım yapmıyor Türkiye den kazandığı paraları zor durumda olduğu yurtdışındaki şirketlerine aktarıyor, Araplara özelleştirmekle hata ettiler ve hala akk yı 2019 başında kaldıracaklarını açıklayarak hatalarında devam ediyorlar o zamana kadar da fiyatlar zaten çok artar

 24. SDN Okuru dedi ki:

  sonradan yan çizilmez inşAllah..ben öyle bişey demedim derler genelde sonrasında..

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Akk ayri dert, upload hizi ayri dert. Musterime 10 resim yaklasik 50mb veriyi 15 dakikada zar zor yukluyorum. Sene 2017, su halimize bak.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  sanki anayasayı değiştiriyolar kademeli olarakmış da 2018miş.
  sen bakansın ya bu uygulamayı kaldıracaksınız diyeceksin kaldıracaklar.
  bence bu adamda yöneticilik vasfı yok.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  "Seçim Oyunları" nisan'da sinemalarda..

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Gece AKK ya girmeyeceği yazıda ***** içinde servis sağlayıcılara laf sö***** yavaş verin ***** nin şerefsizligi o.dunya internet günü dolayısıyla konuşmuş.***** yazıyı okumanızı tüm cevaplar varda maksat bidi bidi etmek olunca bö*****.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  akk kalkıktan sonra limitsiz tarifeleri artık aylık 100-150 TL ye alırsınız görürüsünüz unutmayın bununa yüzlerine gözlerine bulaştırdılar

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Kota kalksa nolcak sanki hız düşürür yine kar ederler önce şu sozlesmelerdeki 16 mbps'ye kadar denen illeti kaldırın. Kadar kısmı sıkıntı hız kestikleri zaman buna sığınmasınlar

 31. SDN Okuru dedi ki:

  akk kalkıyor kota geliyor yeah süper 50gb bitince bybyy madafkıng alsyo

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Bence asla ve asla kalkmasın AKK. Kardeşim 24 saat oyun film indirmek için interneti somuren issiz ve ergenlerden biz ofiste çalışamıyoruz yahu. Alt yapımız uygun değil. Ne fiber ne başka birşey. Eğer akk kalkarsa şuanki hızdan daha beter olacağız. O yüzden ben kesinlikle desteklemiyorum.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten gece video izliyorum gece akk işlemediği iyi oldu. Videoları gece indirip sabah izlerim.

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Şu seçim geçsin uçak yapacazseçim biter ne uçağı lan manyakmısınız , seçim olsun kadro vercez iş biter hasss , seçim olsun ekonomi uçacak seçim biter ekonomi batık kısacası seçim yaklaşırken vaatler bin ama koltuğa oturunca halkı oturtuyolsr hep kazığa…?

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Yav he he

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Akk kaldırıldı diye, fiyatları uçurmasınlar?

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Geç kalınmış bir adım. Umarım bahsettikleri gibi kalkar ve internet servis sağlayıcıları hız düşümlerinde altyapı yetersiz bahanelerini kullanmaz… Madem altyapın yetersiz o zaman kazandığın paralara para ekleyeceğine dandik olan altyapını geliştir ki daha iyi hizmet verebilesin.

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Hırsızlık yapmayan kimse kalmadı ttnet superonline turksat bankalar tüm türkiye hepimiz hırsızız kendimizden utanmayan birer mahlukuz

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Hala kalkacak diye başlık atıyorsunuz. Birde gece kota olmayacak saat 2 gecemi sabah mı arkadaş. Kaldırmayı bırak geçtim şuan 3mgbt olması gereken hızım 2 bile değil.

 40. SDN Okuru dedi ki:

  refarandum kokan haraketler bunlar karnımız tok bu yalanlara vergiciler git makarna dağıttınız kesimi kandır

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten bildiğimiz şeti neden bi daha soyluyolar anlamaiyorum

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Hızlar ne durumda olacak peki ?

 43. SDN Okuru dedi ki:

  Akk Tamamen kalkacak 2016 yılından bu yana aldıgım en ıyı haber

 44. SDN Okuru dedi ki:

  genişbanttan 8mbit anlıyor bunlar

 45. SDN Okuru dedi ki:

  bi oyun olmuş 50 gb biz hâlâ akk derdindeyiz bari gece kalksin akk olayı

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Sınırsız bir paket versinler mobile de başka bir şey istemiyorum

" Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ulaştırma Bakanı’ndan AKK açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "