Okunma

İnternet fiyatlarında indirim açıklaması!


11 Kasım 2016 Cuma 16:45
İnternet fiyatlarında indirim açıklaması!

Ülkemizde internet konusunda yaşanan en büyük sorunların başında AKK ve fiyatların yüksek olması geliyor. Adil kullanım kotasının olmadığı 8 Mbps hızında bir internete sahip olmak için, 100 TL’nin üzerinde bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Mobil tarafta ise yüksek fiyatlara düşük kotaların verilmesi, kullanıcıları zor duruma düşüyor. Bu konuda müjdeli haberi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nunda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verdi.

İnternet fiyatlarının ucuzlaması için bir çalışma yürütülüyor!

Bir gazetecinin ülkemizde internetin pahalı olduğuna dair eleştirel sorusuna yanıt veren Bakan Arslan, internet fiyatlarının yüksek olmasının serbest piyasa ölçüleri çerçevesinde göreceli olduğunu ancak, fiyatların ucuzlaması için BTK ile bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

16-11/11/ahmet-arslan-1477912061-1.jpg

Ayrıca, son günlerde VPN kullanıcılarının fişlendiğine dair ortaya çıkan iddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade eden Ulaştırma Bakanı, ulusal güvenliği sağlamak için mahkeme kararı ile zaman zaman geçici tedbirlere başvurulduğunu belirtti.

:: Sizce, ülkemizde internet fiyatları hangi seviyeye gelmeli?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

76 yorum - “İnternet fiyatlarında indirim açıklaması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Serbest piyasaymış:)))
  Dabi dabi Türkiye'nin bağımsız olması gibi yalandan başka birşey değil.
  Telekom'dan size akan para ile adamları tekel yaptınız başımıza lozan gibi giren yine mazlum fakir türk halkına girdi adamlar yıllardır telefon kablosu ile yatırım yapmadan ciro üstüne ciro yapıyor hala yatırım sıfır niye çünkü bu milleti bilmem ne sermayesine peşkeş çektiniz başka biri gelip altyapı yatırımı yapıp hizmet veremiyor onu da engelliyorsunuz herşey açık net ortada sonra gelip serbest piyasa diye laflar etme gülerler sana

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Fİyatı değil ilk kotayı halletsinler altyapıları düzeltsinler internet bağlatmak için siteye giriyorsun fiber alt yapısı olmayan bir yerde adsl kullanmak zorunda sitede adsl kampanyalarını neredeyse kaldırmışlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Akk kaldırmak yerine yükseltilse şöyle 150 gb filan yeterli olacaktır aslında

 4. SDN Okuru dedi ki:

  9-10 yıl sonra devletin kontrolü altına girecek Türk Telekom o zaman görün siz interneti asıl. Şimdi kiralık duruyor ama 9-10 senesi kaldı bitince biz işletiriz tabi masraflı olaak alt yapı vs. komple değişiklik olması lazım. Zaten dikkat edin Türk Telekom ihalelerde hep en ucuz olanları alıyor 4.5G olsun diğerleri olsun. Niye adam diyor zaten ben burayı şu tarihte devredecem ülkede tek tabanca benim zaten rakibim yok diyor en ucuzunu kullansam bile oranın halkı bana gelmeye mecbur diyor. Kiralama süresi bitince devlet iyi bir yatırımla interneti uçurur. Bide şunu diyeyim internet hızı şuan normal eleştirilecek yönler ise fiyattır. Bu arada İtalya vb. bazı ülkelerden internetimiz daha hızlı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adil kullanım kotası kalsa yeter ya

 6. SDN Okuru dedi ki:

  " internet fiyatlarının yüksek olmasının serbest piyasa ölçüleri çerçevesinde göreceli olduğunu" cümlesi ile aslında hiçbir şeyin ucuzlamayacağını,biz salak vatandaşların inek gibi sağılmasına izin vermeye devam edileceğini üstü kapalı olarak izah etmiş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  indirim haberlerini okuduktan sonra tam yorum yapmaya kalkıştığımda beni bir gülme tutuyor…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Laf var icraat yok diyorsunuz da. Benim internetim niye gayet hızlı çalışıyor ? En basiti bir internet cafeye gidiyorum 50 küsür bilgisayar var internet uçuyor yine. Ayrıca yorumların kontrol edilmesi lazım hakaret içeren yorumların onaylanmaması lazım. Türk Telekom'un eleştirilecek yönleri var fakat bunun nedeni şu ülkemizde Türk Telekom'a rakip firma yok ve bu yüzden TT istediği fiyatı çekebiliyor tekel takılabiliyor. Rakipleri var ama TT'nin alt yapısını kullanıyor. Buna karşı bir hamle yapılıyor fiyat konusunda. Bide biri demiş Altay kore malıymış, Atak italyan malıymış iyi araştırın önce. Apple, Samsung, LG, Sony vs. de çin malı onu niye araştırmıyorsunuz 😀 Daha kendi ekran camlarını bile üretemiyorlar, bataryaları üretemiyorlar, işlemci desen snapdragon'a bakıyorlar, ekran kartı vs. bu firmalar tekel götürüyor işleri yıllardır eee hani bir tık yok adamlarda o kadar kazanıyorlar ama daha ne ram, ne işlemci, ne işletim sistemi, ne cam, ne ekran, nede kendine özgü tasarımları var, ucuz çinli telefon firmaların tasarımlarından copy paste yapıyorlar. Sonra çinli telefon firmaları yapınca yok apple'a özendi deniliyor 😀 MPTlerimiz var ya Nato'nun tüm testlerinden geçen tek silah oldu. Vergilere gelelim vergilere çok diyorsunuz ama elin Almanya, İngiltere, İspanya gibi ülkelerde vergilere bakın.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Allah yolunda çalıp cirpmayan siz değerli yöneticileri ve o R kısım allahim sen eksik etme başımızdan :)o değil de çok uzaklarda öyle bi yer var o yerlerde mutluluk var…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyenin ortalama internet hızı 6 mb/s olup neredeyse İTALYA İLE AYNIDIR

 11. SDN Okuru dedi ki:

  T.Telekom 10 yıl daha alt yapıyı kullanıp, işletecek, alt yapı eskiyecek ve öylece devlete iade edecek. Devlet, T.Telekomun eskittiği altyapıyı yenilemek için tekrar masraf edecek.
  T.Telekom 10 yıl daha Adil Kullanım Kotasını kaldırmaz.
  10 sene, bize 100 sene gibi gelir artık. Alternatifte yok ki, T.Telekoma mahkumuz.

" İnternet fiyatlarında indirim açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet fiyatlarında indirim açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet fiyatlarında indirim açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "