Okunma

Ultra İnce Dizüstü Karmaşası


07 Eylül 2009 Pazartesi 09:00
Ultra İnce Dizüstü Karmaşası

Bu rakam oldukça iyimser bir tahmin aslında. Toplam dizüstü pazarına baktığımızda bu rakamın yüzde 4’lük bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Intel’in amacı ise bu dizüstü kategorisini genel toplamda yüzde 10‘luk değerlerde tutmak.

Ultra ince dizüstüler ince ve parlak dizaynlara sahiptir ve uzun batarya ömrüyle oldukça fazla kullanıcıya hitap ederler. Fakat ürünlerin fiyatı oldukça yüksektir. Netbook’lar ve geleneksel giriş seviyesi dizüstülerle karşılaştırıldığında ultra ince dizüstüler pek bir avantaja sahip değiller.

Üretici firmalar geçtiğimiz ayalarda oldukça fazla ürün ürettiler. Depolarında fazlaca ultra ince dizüstü bulunuyor. Bu ürünleri satmak için rekabete giren firmalar fiyatları az da olsa aşağı çektiler. Bu indirin Kasım ve Aralık aylarında daha belirgin olarak ortaya çıkacak.

Ürünlerin satışlarının son çeyrekte genel pazarda yüzde 7‘lerde olması bekleniyor ki bu oldukça iyimser bir tahmin. Genel 2009 satışlarından ise beklenti yüzde 4. Bu rakamlara göre kullanıcılar ultra ince dizüstlerine biraz temkinli davranıyor. Her şey tasarım veya batarya ömrü değil. Ultra ince bir dizüstünden oldukça az bir bedel ödeyerek Netbook alabilir ve bunun la ultra ince dizüstüler ile yapılabilen birçok şeyi yapabilirsiniz.

:: Ultra ince dizüstüler hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ultra İnce Dizüstü Karmaşası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ultra İnce Dizüstü Karmaşası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ultra İnce Dizüstü Karmaşası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "