Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor!


13 Aralık 2017 Çarşamba 09:45
Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor!

Kamu Teknoloji Platformu tarafından 3.kez düzenlenecek olan “Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı” 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Ankara JW Marriott’de gerçekleştirilecek. “Küresel Başarı’nın Yeni Anahtarı: Şehirlerin Liderliği” teması ile gerçekleşecek konferans dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak.2001-2014 yılları arasında görev yapan Paris’in efsanevi belediye başkanı Bertrand Delanoe  ve Newyork Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Direktörü Jeff Merritt şehircilik ve teknoloji tecrübelerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelecek.

 Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor

Kamu Teknoloji Platformu’nun başlatmış olduğu akıllı şehirlere dönüşüm kapsamında Türkiye’de başarılı kamu projelerinin tanıtılması, belediyelerin akıllı şehir yatırımlarını paylaşması ve dünyanın önde gelen şehirleri ile bilgi paylaşımı yapılması sağlanacak.   Konferans akıllı şehir konusunda bir kez daha tüm paydaşları ve ekosistemi bir araya getirecek.

Şehirler artık insan sermayesiyle, marka değeriyle, ekonomileri ile ülkelerden daha önemli durumda. Şehirler ekonominin yeni itici gücü! Şehirler bugün günümüzün başlıca zorlukları ile mücadelede liderlik edecek heyecanlı bir pozisyonda. Bu yıl küresel rekabette şehirlerimizin pozisyonu, rekabet gücü, marka değeri ne durumda, bu sürecin ekonomiye, turizme ve yaşam kalitesine etkisi nasıl? Tüm bu süreçleri akıllı şehir ile nasıl iyileştirilebilir?Bu sorunların cevapları konferansta aranacak.Yine Şehirlerin dönüşümünde teknolojinin rolü ile birlikte, şehir ekonomileri, kamu-özel sektör işbirliği modelleri ve şehirlerin sürdürülebilirliği konferansın ajanda başlıklarından sadece birkaçı.

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı gündeminde neler var?

2 gün sürecek konferansta; 100’e yakın konuşmacı, 60’dan fazla belediye misafir edilecek. Kamu-özel sektör arasında önemli bir iş geliştirme köprüsü kuran etkinlikte aynı zamanda şehirlerin trafik, enerji, güvenlik, alt yapı gibi sorunlara  çözüm aranacak. Şehircilik finansmanı konusunda da yeni açılımların yapılacağı konferansta belediyelerin mega yatırımları için çeşitli modeller tartışılacak.

Konferansta dünyaca ünlü konuşmacılar global trendleri ve fikirleri paylaşırken aynı zamanda da kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri de şehirlerimizin dönüşümü için birlikte en iyi fikirleri üretecekler. Şehirlerin sermayesi olan insan kaynağı, rekabet gücü, kültür ve teknoloji gibi alanların şehirleri nasıl daha güçlü hale getirebileceği konuşulacak. Akıllı şehirler ile şehirlerin liderliği arasında bulunan bağ masaya yatırılacak! Amaç Türkiye’de akıllı şehirler ile lider şehirler çıkarmak olacak.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sayin yetkililer duyun beni, akilli insan olur. Insandan baska bir varliga akilli demek ahmakliktir.

" Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 3. kez düzenleniyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik