Okunma

UMD Passport PS Vita’ya Gelmeyecek


08 Şubat 2012 Çarşamba 11:00
UMD Passport PS Vita’ya Gelmeyecek

Sony‘nin Japonya‘da başlattığı eski UMD oyunları çok daha ucuza PS Vita’ya indirme sistemi olan UMD Passport hizmetinin Amerika’ya gelmeyeceği açıklandı. Avrupa için bir karar belirtilmezken tahminen Avrupa’da da UMD Passport hizmeti geçerli olmayacak.

UMD Passport, PSP sahipleri için düzenlenmiş bir geri dönüş hizmetiydi. PSP sahipleri, UMD oyunlarını PSP’lerine takıp PSN üzerinden kayıt edecek böylece UMD oyunlarının listesini oluşturacaktı. PS Vita üzerinden PSN‘e bağlanarak bu listedeki oyunları PS Vita üzerinden indirebilecekti. Bu işlemin küçük de olsa bir ücreti olacaktı.

Japonya‘da uygulanan bu sistemin geri dönüşleri hakkında bilgi vermeyen Sony, sadece Amerika‘ya bu sistemi getirmeyeceğini açıkladı. Elindeki UMD oyunu PS Vita‘da oynamak isteyen bir kullanıcının PS Vita’dan PSN (yeni adıyla SEN) üzerinden oyunu tekrar satın alıp indirmesi gerekecek. Bu da geriye uyumluluğu aslında azaltacak bir sebep.

PS Vita 22 Şubat tarihinde Amerika ve Avrupa‘yla birlikte ülkemizde de satışa çıkacak.

:: PS Vita’yı bekliyor musunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" UMD Passport PS Vita’ya Gelmeyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere UMD Passport PS Vita’ya Gelmeyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda UMD Passport PS Vita’ya Gelmeyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "