Okunma

Unit 13 PS Vita İçin Yayınlandı


09 Mart 2012 Cuma 14:31
Unit 13 PS Vita İçin Yayınlandı

Sony, Zipper Interactive tarafından PS Vita için özel olarak geliştirilen üçüncü şahıs askeri nişancı oyunu Unit 13’ü, meraklılarına sunuyor. Terörle mücadele ekibi Unit 13 saflarına katılan oyuncular, sadece tek bir amaca ulaşmak için mücadele veriyor: Ne pahasına olursa olsun görevi tamamlamak! Görevlerin, gazete manşetlerinden alınan güncel senaryolara odaklanması, son derece gerçekçi bir deneyim yaratıyor.

Unit 13, PS Vita’nın sunduğu tüm özelliklerinden yararlanıyor. Çift analog kontrol, hareket halinde hakiki nişancıların kontrollerini sağlarken, altı eksenli hareket algılama sistemi (SIXAXIS) ise ön ve arka dokunmatik ekranlar ile birleşerek, oyuncuyu tamamen saran, sezgisel bir deneyim yaratıyor. PS Vita’nın 3G bağlanabilirliği, Unit 13’ün en temel öğelerinden biri ve bu oyun türüne tamamıyla yeni zorluklar ve oyun oynama şekilleri getiriyor.

Beş yıldızlı bir puanlama sistemi ile bir araya gelen her görev, yüksek bir yeniden oynama değerine sahip. 3G sayesinde hareket halindeyken bile çevrimiçi skor tahtasına erişim sağlanarak, elde edilen performans düzeylerinin PSN üzerindeki arkadaşlar veya yakın çevre ya da dünya çapındaki herhangi bir oyuncu ile kıyaslanması da mümkün hale getiriliyor. Oyuncular, arkadaşlarının skor tahtasında kendilerini geçmesi durumunda, 3G aracılığıyla durumdan anında haberdar olabiliyor.

Bağlantının daima açık tutulması, Yüksek Değerli Hedef (High Value Target, HVT) görevlerinin elde edilmesi açısından da önem taşıyor. Bunlar, sadece kısıtlı bir süre boyunca ortaya çıkan nadir görev uyarıları. Kullanıcılar, 3G bağlanabilirliği ile bu uyarılara istedikleri zaman, istedikleri yerden erişebiliyor. HVT’ler oynandıktan sonra near veya PSN friends yoluyla diğer oyunculara da aktarılabiliyor.

İsteyenler Unit 13’ü PS Vita’da PSN üzerinden satın alarak indirebilir. Oyunun fiyatı Türk PSN’de 87 TL.

:: Unit 13’ün demosunu oynamış mıydınız?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Unit 13 PS Vita İçin Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Unit 13 PS Vita İçin Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Unit 13 PS Vita İçin Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "