Okunma

Üniversite İlişkilerini Türkiye’den Yönetiyor


25 Ağustos 2009 Salı 08:03
Üniversite İlişkilerini Türkiye’den Yönetiyor

IBM Orta, Doğu Avrupa ve Türkiye Üniversite İlişkileri Müdürlüğü‘ne, bugüne kadar, ibm.com Bölüm Müdürlüğü görevinin yanı sıra gönüllü olarak IBM Türk Üniversite İlişkileri Liderliği‘ni de sürdüren Jale Akyel, atandı. Son yıllarda tasarlanan projelerle Avrupa’nın yanı sıra IBM Global Üniversite İlişkileri organizasyonunun ilgisini çeken IBM Türk Üniversite İlişkileri Ekibi, bölgeye liderlik ediyor; Polonya, Romanya, Çekoslovakya, Macaristan, Estonya gibi birçok Avrupa ülkesine danışmanlık yapıyor.

 

Türkiye, Avrupa’ya liderlik eder hale geldi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan IBM Orta, Doğu Avrupa ve Türkiye Üniversite İlişkileri Müdürü Jale Akyel, “Son dönemde yaptığımız çalışmalarla, Türk üniversitelerinin IBM’in ilgi odağı olmasını sağladık. Türk akademisyenler, IBM’in global üniversite ödülleri kapsamında birçok ödüle layık görülüyor. Yazılım Akademisi’nde 2 yıldır 2.500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu ve bunun gibi başarılı projelerimiz sayesinde, IBM Türk olarak global çerçevede fark edildik ve yeni sorumluluklar aldık.

Yeni dönemde, IBM’in Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki Üniversite İlişkileri kapsamında, bölge ve ülke planlarının oluşturulması, ülkelere özel projeler üretilmesi ve projelerin doğru yürütülmesi, fonların ve kaynakların yönetilmesi gibi önemli görevleri de üstlendik. Türkiye’nin, Avrupa’ya liderlik eder hale gelmesi, IBM Türk olarak bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu.” dedi.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üniversite İlişkilerini Türkiye’den Yönetiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üniversite İlişkilerini Türkiye’den Yönetiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üniversite İlişkilerini Türkiye’den Yönetiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "