Okunma

Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı


11 Mart 2009 Çarşamba 16:40
Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı

Daha önce ülkemizde öğrencilerin öğretmenlerini ti’ye aldıkları, öğrencilerin birbirlerini alaya almaları ve üstüne üstlük bu görüntüleri YouTube’da yayınlayarak aşağılamaları nedeniyle yasaklanmıştı. Tacikistan ise işi bir adım öteye taşıdı. Hükümet cep telefonu kullanımını tüm okullarda ve üniversitelerde yasakladı.


Cep telefonu öğrenimi etkiliyor galiba 🙂

Yasaklama nedeni ise eğitimin tamamen ön plana çıkarılması amaçlı. Parlamentodaki oylamadan sonra konuşan Dodikhudo Saimutdinov, ölçülerinin okullardaki eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik olduğunu aktardı. Cep telefonlarını kullanmayan ama taşıyanlar içinde sorun teşkil edecek uygulamanın vuku bulduğu Tacikistan Asya’nın geliri en düşük ülkelerinden birisi. Buna rağmen 7 milyon nüfusun 3,2 milyon Tacik cep telefonu kullanıyor. Başkan Imomali Rakhmon daha önce okul ve üniversiteler için yeni üniformalar duyurmuş ve öğrencilerin okullara kendi araçlarıyla gitmelerini de yasaklamıştı.

:: Tacikistan ipin ucunu kaçırmış mı dersiniz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bizim ülkemizde geniş ekranlı telefonlarda birer kopya çekme aracıdır yasaklanmalıdır. 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hayır çok doğru bir karar vermiş tacikistan.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tam Askeri Rejim İnsanları Yasaklarla nereye kadar Durudracaksınız. Çözüm üretim eğitimi artırın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalık. Böyle zihniyet mi olur!

" Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonu Üniversitelerde Yasaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "