Okunma

İnternette Açık Üniversite


02 Şubat 2009 Pazartesi 07:17
İnternette Açık Üniversite

İnternet destekli öğretim, University of the Poeple ile yeni bir açılım kazanıyor. Halkın Üniversitesi olarak Türkçe adlandırabileceğimiz, komünist emelleri olmayan bir eğitim kurumu olan bu girişim, temel yeterliliklere ve İngilizce bilgisine sahip insanların akredite bir kuruluş tarfından öğrenim almasını hedefliyor. Henüz gelişme aşamasında olan University of the People, ağını genişleterek, çok düşük ücretler karşılığında insanlara hizmet etmek istiyor.

Nasıl Olacak da Olacak?

İnternet destekli öğretimin çoklu ortam kısmını ilk etapta biraz budamayı düşünen University of the People, metin tabanlı eğitime başlayacak ve ardından ise video ve ses dosyalarını da öğrencilere aktaracak. Yirmi kişilik sanal sınıflar oluşturacak olan University of People, diğer üniversitelerden sağlanacak olan ücretsiz ders içerikleri ve düşük ücretler karşılığında ek bir hizmet olarak üniversitede çalışacak öğretim görevlileriyle hayatına devam edecek. Aynı zamanda dünya çapında yetkili sınav merkezleri oluşturduktan sonra üniversite akredite olmayı planlıyor.

:: Böyle bir üniversitede okur musunuz?

Bilgi için: University of the People

 

 

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternette Açık Üniversite”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bir uygulama

  2. SDN Okuru dedi ki:

    zaten sakarya uzaktan eğitim okuyorum. Gayette memnunum böyle şeylerin yayılması güzel ama birde iş imkanı bulunsa bukadar mezuna ne kadar güzel olucak 🙂

" İnternette Açık Üniversite konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Açık Üniversite ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Açık Üniversite ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "