Okunma

Ünlü bankadan kripto para düzenlemeleri açıklaması!


18 Mart 2018 Pazar 16:18
Ünlü bankadan kripto para düzenlemeleri açıklaması!

Bundesbank başkan yardımcısı Claudia Buch, kripto paraların mali istikrar için bir tehdit olacağına inanmıyor olsa bile, çeşitli yaptırımların olması gerektiğini savundu. Buch, Reuters’e verdiği demeçte, kripto para düzenlemeleri hakkında açıklamalar yaptı.

Kripto para düzenlemeleri yatırımcıyı koruyacak

Buch, kripto paraların kredi yoluyla finanse edilmediğinden sistemik bir tehdit oluşturmadığını düşünüyor. Ancak, bu tür bir spekülasyonun yatırımcılar için pahalıya mal olabileceğini düşünerek, tüketicileri korumak için kurallar getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Buch şöyle konuştu:

Kripto paraların kara para aklama ve suç faaliyeti üzerindeki rolü de yakından incelenmelidir. Kripto para yatırımları genellikle kredilerle finanse edilmediğinden ve ilgili piyasalar oldukça küçük olduğundan, şu anda finansal istikrar için bir tehdit görmüyorum.

G20 ülkeleri

G20 ülkeleri kripto paraları gündemine aldı

Kripto paranın nasıl düzenleneceği konusu, Arjantin’deki 19 ve 20 Mart’ta gerçekleşecek G20 toplantısında gündemi en çok meşgul edecek konulardan biri.

Uluslararası Para Fonu yetkilisi Christine Lagarde, hükümetleri ve merkez bankalarını, kara para aklama ve terör finansmanı elde etmede kripto paraların yeni bir araç olmalarını önlemek için düzenlemeler geliştirmeye çağırdı.

Ayrıca Japonya, G20 ülkelerini, kripto paralarla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

:: Kripto paraların düzenlenmesi hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ünlü bankadan kripto para düzenlemeleri açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ünlü bankadan kripto para düzenlemeleri açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ünlü bankadan kripto para düzenlemeleri açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "