Ünlü ressam karantinada çareyi iPad ile buldu


03 Nisan 2020 Cuma 17:43

İngiliz ressam David Hockney, uzun bir süredir köpeği ve asistanı ile birlikte Normandiya’daki evinde karantinada. Ünlü sanatçı, toplumdan izole şekilde geçirdiği bugünleri ise oldukça verimli geçiriyor. iPad ile çizim yapan ressam ortaya sanat eserleri çıkarttı. iPad ile yetenekli bir ressam bir araya geldiğinde ortaya çıkan çalışmalar da etkileyici oldu.

iPad ile çizim yapan ressam, karantina günlerini çizerek değerlendiriyor

İngiliz sanatçının, çoğumuzun tadını çıkaramadığı bu bahar günlerinin keyfini sürdüğünü söyleyebiliriz. iPad ile çizim yapan ressam, Normandiya’daki evinin bahçesinde her gün baharın uyanışını kendi yorumuyla dijital sanat eseri oluşturuyor. Daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olan bu resimleri Hockney, BBC ile paylaştı.

83 yaşındaki sanatçı, ilk olarak Normandiya’yı 2018’in sonbahar aylarında ziyaret ediyor. Akabinde de ziyaret ettiği bu yerin, baharın gelişini çizmek ve boyamak için çok ideal bir yer olduğuna karar veriyor.

Bu çalışmalar iPad’in çizim konusundaki imkanlarının, yetenekli bir elle bir araya geldiğinde nasıl işler çıkacağını da görme şansını bize veriyor. Birçok çalışmasını tablet üzerinde yapan ressam, çalışmalarına devam edeceğini de BBC’ye aktarıyor.

Karantina günlerini köpeği Ruby ile ve çizim yaparak geçiren sanatçı, keyifli günler geçirdiğini ve hayatı çok sevdiğini de söylüyor. Ayrıca ünlü ressam, 83 yaşında olduğunu ve günün birinde öleceğini bildiğini söylerken, ”ölüm nedenim doğum” diye de ekliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Ünlü ressam karantinada çareyi iPad ile buldu”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunlardan daha kalitesini benim 10 yasindaki kizim eliyle kagida ciziyor, nasil unlu ressam olmus bu amca.

  1. Anonim dedi ki:

   Yapamadığından değil, öyle yapmak istediğinden bu şekilde çalışmıştır. Ha tablette resim proğramlarını ne kadar iyi kullanabiliyor onu bilmem.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Belkide zamanında onun babası yaptığını senin kızını küçümsediğin gibi küçümsemeyip peşinden gittiği için ünlü ressam olmuştur

  3. Anonim dedi ki:

   Ressamlığı gardaşım renk tercihlerinde saklı, bildin mi şimdi

" Ünlü ressam karantinada çareyi iPad ile buldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ünlü ressam karantinada çareyi iPad ile buldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ünlü ressam karantinada çareyi iPad ile buldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "