Ünlü şirketler YouTube yorumlarını kapattı!


15.05.2017 15:00:00
Ünlü şirketler YouTube yorumlarını kapattı!

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden Nintendo ve PlayStation YouTube platformunda yorum yapma özelliğini kapattı. Şirketlerin Japonya hesapları için geçerli olan uygulama birçok kişinin dikkatini ve doğal olarak tepkisini çekmiş durumda.

PlayStation ve Nintendo’ya yorum atmak yasak

Aslında bu uygulama içerisinde özel bir durum geçerli. Nintendo ve PlayStation hiçbir gerekçe belirtmeyerek YouTube hesaplarını bu şekilde koruma altına aldı. İşin garip yanıysa diğer bir önemli bölge olan Nintendo America’da yorum yapılmasına izin veriliyor. Aynı durum PlayStation North America ve PlayStation Avrupa yorumlara izin veriyor.

17-05/15/youtube-sdn-2.png 17-05/15/youtube-sdn-1.png

Elbette bu durumda en büyük merak konusu neden bu iki şirketin ana üsleri sayılabilecek Japonya’da böyle bir uygulamaya gitmiş oldukları? Elbette kısa süre içerisinde sebebi ortaya çıkacaktır.

:: İki şirketin verdiği karar hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Ünlü şirketler YouTube yorumlarını kapattı!” üzerine 11 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   çok doğru karar. zaten çoğu yorum yapan kişi adını gizliyor ve gerçek hayatta söyleyemeyeceği şeyler yazıyor. Bir de büyümüş de küçülmüş çocuklar var tabi

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Ne alaka Appleda da kapalı onu da laf edin o zaman

  3. SDN Okuru dedi ki:

   işte bu yüzden hiçbir japon ürünü almıyorum , adamlar kullanıcı görüşlerine gram önem vermiyorlar

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Klasik ***** yaptıkları her içeriğe telif atıyorlar,youtube-spotify gibi yerlere müzik yü***** ise insanların ürünü satın almaktansa bu tarz mecralardan ücretsiz yararlanmalarıymış.Kısaca ürünümü al kullan işin bitince de tek kelime yorum yapma,şirketimin itibarına zarar verme diyorlar tıpkı bu yorumları kapatma olayındaki gibi.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Playstation işte çöp pc master race

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Türker Japonca öğrenip küfür atmış veya yorumum üstte görünsün diye dislike vermiş olabilirler

  Yorum yazın

  Geri bildirim