Ünlü tiyatro oyunu GAIN’de diziye uyarlanıyor


08 Mart 2021 Pazartesi 12:25
ABONE OL
Ünlü tiyatro oyunu GAIN’de diziye uyarlanıyor

Semaver Kumpanya topluluğu tarafından yıllardır sahnelenen Metot adlı tiyatro oyunu şimdi GAIN dizisi haline geliyor. Dizinin yönetmen ve başrol koltuğunda ise Leyla ile Mecnun’un İsmail Abi’si Serkan Keskin bulunuyor.

Kısa video odaklı yerli içerik platformu Gain orijinal içerikler üretmeye devam ediyor. Şimdiye kadar 10 Bin Adım, Terapist ve Ex Aşkım gibi diziler yayınlayan platform yepyeni bir yapım için kolları sıvadı. Jordi Galceran tarafından 2003 yılında kaleme alınan Metot oyunu mini dizi formatına adapte edildi. Tiyatro sahnelerinde uzun seneler boyunca Serkan Keskin ve ekibinin performans gösterdiği oyun yine aynı ekiple kameralara aktarılıyor.

Metot dizisinden ilk fragman yayınlandı

Metot oyunu ile Semaver Kumpanya ekibi 8 sezon sahnede kaldı. Toplamda 200’ün üzerinde performans gösterildi. Psikolojik gerilim temalı oyun şimdi dizi versiyonu ile yeniden hazırlandı. Yönetmen koltuğuna tıpkı oyunda olduğu gibi yine Serkan Keskin oturdu. Aynı zamanda bu, Keskin’in ilk kamera arkası yönetmenlik tecrübesi oldu. Beklenen yapımdan ilk fragman GAIN tarafından paylaşıldı:

Metot dizisi oyuncu kadrosu konusunda oldukça iddialı. Yıllardır aynı sahneyi paylaşan Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu, Şebnem Hassanisoughi ve Serkan Keskin yeniden bir araya geldi. Deneyimli yıldızlar tek mekanda geçen dört bölümlük mini dizide görev aldı.

Metot dizisinin konusu

Metot dizisinin konusu ise oldukça ilgi çekici duruyor. Kurumsal dünyanın sıkıntılarını anlatan yapım bir şirketin toplantı odasında geçiyor. İş görüşmesine gelen dört kişi, tüm hünerlerini göstererek işi kapmak adına sırlarla dolu çeşitli sınavlara tabi tutuluyor. Psikolojik gerilim hissi ise hikaye boyunca bir an bile peşimizi bırakmayacak gibi gözüküyor!

Metot dizisi

Metot’un ilk bölümü ne zaman yayınlanacak?

Gain’in açıkladığı bilgilere göre Metot dizisi 4 bölüm halinde yayınlanacak. Yapımın her bölümü ortalama 15 dakika uzunluğunda olacak. Bir oturuşta bitirilebilecek dizinin tamamı yaklaşık 1 saate tekabül edecek. Projenin yayın tarihi şimdilik ne yazık ki belirsiz. Fakat ilk bölümün ilerleyen haftalarda ekranlara geleceği tahmin ediliyor.

Peki ya ilk detaylara göre sizin bu diziyle ilgili beklentileriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Ünlü tiyatro oyunu GAIN’de diziye uyarlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ünlü tiyatro oyunu GAIN’de diziye uyarlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ünlü tiyatro oyunu GAIN’de diziye uyarlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!