Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı


19 Mart 2021 Cuma 11:27
ABONE OL
Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı

Popüler Twitch yayıncısı Gross Gore (Ali Larsen) cinsel taciz iddiaları sebebiyle platformdan banlandı. Genç streamer yalnızca kısıtlanmakla kalmadı, aynı zamanda şirketle olan ortaklık statüsünü de kaybetti.

Benzeri canlı yayın uygulamalarına göre Twitch son derece katı hizmet şartları ile dikkat çekiyor. Fakat platformun bu tavrı kimi zaman da “tehlike potansiyeli bulunan” yayıncıları engelleme konusunda büyük fayda sağlıyor. Sert suçlamalarla karşı karşıya olan Gross Gore, hizmet şartlarını ihlal ettiği için platformdan uzaklaştırıldı. Şimdilik resmi olarak Twitch’ten konuya ilişkin bir açıklama gelmese de Gore’un takipçileri, bunun nedenini tahmin etmekte pek zorlanmıyor.

Gross Gore neden Twitch’ten banlandı?

Gross Gore aleyhinde yapılan kimi iddialar Twitch’in yasaklama kararı hakkında bizlere oldukça sağlam ipuçları veriyor. Yıllar boyunca hesabı defalarca kez askıya alınan 28 yaşındaki yayıncı, geçen haftadan bu yana sosyal medyada tepki topluyor. Cuma günü yayıncıya karşı başlayan protestolar, onun geçmişte işlediği çirkin suçlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Gross Gore

Gross Gore’un geçmişte işlediği suçlar sosyal medyada ortaya çıkarıldı.

İddialar arasında on yıl önce Gross’un reşit olmayan bir kızı sözlü taciz ettiği, bir başka genç kızla birlikte olduğuna değiniliyor. Olaylar yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Yasaklı yayıncı TwitchCon sırasında bir hayranını tacizle suçlanırken; bunun gibi neredeyse bir düzine suçlama artık geniş çevrelerce yankı uyandırmış durumda. Hatta bu iddiaların bazılarında kanıt videoları dahi bulunduğu söyleniyor.

“Bugün o insan değilim” dedi, suçlamaları üstlendi

İddialara cevap olarak Gross Gore bir YouTube videosu yayınladı. Kendisine yöneltilen cinsel taciz suçlamalarından bazılarının yanlış olduğunu veya bağlamından çıkarıldığını söyledi. Yaptığı utanç verici eylemlerden ötürü özür dileyen eski Twitch fenomeni, “Geçmişimde bazı iğrenç şeyler var. Size bugün, o insan olmadığıma söz verebilirim. Geriye bakıyorum, utanıyorum ve çok pişman oluyorum,” dedi.

Gross Gore (Ali Larsen) tarafından paylaşılan 35 dakikalık video:

Dolayısıyla her ne kadar yaptığı açıklamalarla çekiliş bir ifade kullansa da Ali “Gross” Larsen suçlamaları kabul etti. Tüm bunların üzerine Twitch gereken müdahaleyi yaptı ve onu yasakladı. Partnerlik anlaşmasını ise feshetti. Bu da muhtemelen Gross’un platforma bir daha geri dönemeyeceğini işaret ediyor. Fakat şirket, banlanan yayıncının yasaklama süresi ve nedenine ilişkin sessiz kalmaya devam ediyor.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
30 gün önce

Yazı uzun oldu biraz. 🙁
Bir eylem 1 kere cezalandırılır, daha fazla değil. Günahsız, yanlışı olmayan kimse yok. Adamın yaptığı- ve kabul ettiği- çirkinlikleri hoş görmüyorum ama eskinin gün yüzüne çıkarılıp karalama yapılması yanlış.
O zaman herkesin utanç verici bir yanlışını her fırsatta ve ortamda yüzüne vurup onu rezil edelim.
Kaldı ki adam alelade özür dilememiş, tek tek maddeleri okuyup ilgili videolarını açıp yüzleşmiş. Bugün bu hareketi değersizleştirirsek, yarın bunun gibi dürüstlükleri bekleyemeyiz.

" Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ünlü Twitch yayıncısı istismardan banlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!