Okunma

Uplay Yeni Nesil Konsollara Geliyor


11 Eylül 2013 Çarşamba 05:00
Uplay Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Ubisoft, Uplay sisteminin yeni nesil konsollarda da yer alacağı haberini doğruladı. Playstation 3 ve Xbox 360‘ta dolaylı yollardan ulaşılabilen servisin, Playstation 4 ve Xbox One‘da doğrudan yer alacağı ve Ubi imzalı oyunların online modlarının bu servis üzerinden oynanacağı belirtildi.

Uplay‘i kısmen de olsa Valve‘nin Steam‘i ya da EA‘nin Origin‘i ile kıyaslayabiliriz. Uplay‘in, Origin ve Steam‘e oranla en vasat noktası ise zaman zaman online ağa bağlanamaması.

Özellikle PC oyuncularının bir hayli şikayetçi olduğu Uplay, key yolu ile satın alınan bazı oyunları bir süre sonra tanımaması nedeniyle bir hayli eleştirilmişti.

Ubisoft’un yeni nesil konsollara çıkaracağı hemen hemen tüm oyunlarda Uplay sistemini kullanacağı öğrenildi. Eğer Uplay sistemi yeni nesil konsollarda da PC‘de ki gibi işlerse zaman zaman sorunlar çıkabilir. Bakalım Ubisoft, yeni nesil konsollarda karşımıza nasıl bir Uplay çıkaracak? Bunu bekleyip göreceğiz.

:: Uplay’i daha önce kullandınız mı?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uplay Yeni Nesil Konsollara Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uplay Yeni Nesil Konsollara Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uplay Yeni Nesil Konsollara Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "