Okunma

UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapacak!


23 Şubat 2018 Cuma 05:00
UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapacak!

Dünyaca ünlü kargo şirketi UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapmaya başlayacak. Şirket, Workhorse Group Inc. tarafından tasarlanmış 50 elektrikli nakil kamyonunu çok yakında kargo dağıtımlarında kullanmaya başlayacaklarını duyurdu.

UPS elektrikli kamyonla dağıtım çağını başlatıyor!

Bahsettiğimiz elektrikli kamyonlar, yakıtlı kamyonlarla aynı performansa sahip olacak. Yaklaşık 100 km’lik bir şarj aralığına ve sıfır emisyona sahip olacak kamyonların ilk dağıtımları bu yıl içerisinde bir kaç şehirde test edilecek. Şirketin yetkili isimlerinden yapılan açıklamalara göre UPS, yeni teknolojiyi ve çevreye duyarlılığını kendisine ilke olarak benimsemiş durumda.

İlk 50 kamyon, Atlanta, Dallas ve Los Angeles’ta test edilecek. Performanslarına dayanarak, araçlar 2019 sayılarını arttırarak UPS’in filosunda yer alacaklar.

UPS’in filosunda, motosikletler dahil olmak üzere toplam 108 bin araç bulunurken şirket, 2020 yılına kadar bunların yaklaşık 35 bin adetini elektrikli kamyonlarla değiştirmek ve her daim son teknolojiyi ilk kullananlardan olmayı hedefliyor.

:: UPS kargo kullanıyor musunuz?

 
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda UPS elektrikli kamyonla dağıtım yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "