Okunma

Yolda bulduğu USB bellekten gizli belgeler çıktı!


30 Ekim 2017 Pazartesi 13:00
Yolda bulduğu USB bellekten gizli belgeler çıktı!

Londra’da bir adam, yolda yürürken yerde bir USB bellek gördü. USB belleği alarak içeriğinde ne olduğunu görmek için kütüphaneye giden adam, cihazın içinde dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Heathrow Havaalanı’nın tüm güvenlik bilgilerinin olduğunu fark etti.

USB bellekten neler çıktı?

İçerisinde 2.5 GB‘lık veri bulunan USB bellek ne yazık ki herhangi bir şifreleme ile korunmuyormuş. Gelen bilgilere göre USB belleğin içerisinde haritalar, videolar ve dökümanlar yer alıyor.

Bu dökümanlar içerisinde İngiltere Kraliçesi havaalanına geldiğinde kullanacağı rota ve güvenlik prosedürlerini de bulunuyor. Ayrıca ultrason radar sisteminin detayları ve güvenlik görevlilerin devriye saatleri de yine USB belleğin içinden çıkan önemli bilgiler.

Böylesi bir belleğin bulunması, tüm bu bilgilerin farklı yerlerde de olabileceğini ve hatta Dark Web’te satılabileceği anlamına geliyor. Konuyla ilgili hemen araştırma başlatan İngiltere polisi, bakalım araştırmanın ardından ne gibi sonuçlar elde edecek.

:: Yolda bir USB bellek görseniz, onu alıp kontrol eder miydiniz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yolda bulduğu USB bellekten gizli belgeler çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yolda bulduğu USB bellekten gizli belgeler çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yolda bulduğu USB bellekten gizli belgeler çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "