USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet


15 Kasım 2011 Salı 11:36
USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet

Taşınabilir bilgi güvenliğini yüksek düzeyde arttıracak olan ve kolay kullanımıyla dikkat çeken USBK – CryptoBridge, bilgisayar ile USB disk arasına takılarak veri transferi sırasında anında donanım tabanlı kriptolama (on-the-fly Encryption) yapıyor.

BT güvenliği konusunda uzman olan firma Helyum Bilişim’in Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksun: “Geniş ürün yelpazemiz ile kurum ve kişilere bayi kanalımız aracılığı ile cep telefonu güvenliğinden, sanallaştırma güvenliğine kadar birçok alanda güvenlik çözümü sağlamaktayız. Uzmanlığımız olan BT güvenliği konusunda ürün yelpazemize hızla doğru ve gereken ürünleri ekliyoruz.” dedi.

Sektörün ve ülke kurumlarının ihtiyaçları doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttıran Helyum, bundan sonra USBK ürünü sayesinde taşınabilir bilgilere de güvenlik sağlıyor.

USBK’nın yüksek güvenlik düzeyi sayesinde, her gün kullanmakta olduğumuz USB diskler kriptolu hale getirilirken, kriptolu USB’lerde en fazla karşılaşılan sıkıntılardan bir tanesi olan kapasite sorununa da çözüm getiriliyor.

Sınırsız sayıda ve kapasitede disk kullanımı için oluşturulmuş ara geçiş ünitesi ile GB başına şifreleme maliyeti 0$’a yaklaşıyor.

Bu sayede tek ürünle birden fazla diskin güvenliği sağlanabilirken USBK ile korumaya alınmış önemli ve kişisel taşınabilir bilgiler yabancı ellere geçtiği takdirde, üç yanlış parola denemesinden sonra cihazın içindeki şifreleme anahtarı ve parola yok olduğundan taşınabilir bilgilere erişim kesin bir şekilde yasaklanmış ve engellenmiş oluyor.

:: USBK ile verilerinizi nasıl güvende tutacağınızı biliyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bir ev kullanıcısı veya öğrenciler açısından çok talep görmese bile devlet kısmında veya bilgilerini sağlamak isteyenler açısından epey talep görebilir.

" USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda USBK Türkiye’de Helyum Bilişim’e Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
 4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
 5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
 6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
 7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
 8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
 9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
 10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?