Okunma

UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak?


11 Nisan 2016 Pazartesi 14:01
UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak?

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden uzman kişiler konuşma yapmak ve workshoplar gerçekleştirmek için ‘UX Alive Konferansı’nda katılımcılarla buluşacak. 

Bu yıl Paypal, MailChimp, Google, Microsoft, Mule, Garanti ve Smashing Magazine konferansta yer alacak firmalar arasında yerini aldı. Konferansta; Omnichannel, fintek, e-ticaret, mobil, dijital medya, içerik, startup, UX metodolojisi, optimizasyon, servis tasarımı gibi konular UX Alive Konferansı’nın ana başlıkları arasında yer alacak.

Geçen yıl yoğun ilgi gören Smashing Magazine’nin kurucusu Vitaly Friedman bu yıl da konuşma yapmak ve Premium Workshop düzenlemek için İstanbul’da olacak. Ayrıca tüm dünyadan yenilikçi firmalardan konuşmacılar ve workshop yürütücüleri  UX Alive Konferansında yer alacak.

Bu yıl 3 gün sürecek konferansın ilk gününde HOW IS IT MADE & STRATEGY olmak üzere iki ayrı oturumda konuşmalar gerçekleşecek. Konferansın 2. ve 3. gününde ise ‘REGULAR ve PREMIUM WORKSHOPS’lar düzenlenecek.

Workshoplarda; Kullanıcı Deneyiminde Kariyer Gelişimi, Optimizasyon, UX Strategy, Mobile, E-Ticaret, Bankacılık, Finansal Teknoloji” gibi konular odak noktası olacak. 

Konferansın ikinci ve üçüncü günlerinde ise daha etkileşimli ve verimli bir konferans deneyimi yaşatmak adına zengin içerikleri ile workshoplar gerçekleştirilecek.

Kullanıcı Deneyiminde Kariyer Gelişimi, Optimizasyon, Interaction Design, UX Strategy, Mobile Design, E-Ticaret, Bankacılık” gibi konular bu yılın odak noktası olacak. Belli olan workshop yürütücüleri ise şöyle; Vitaly Friedman, Steve Baty, Aras Bilgen, UX The Game, Başak Haznedaroğlu, Can Kılıçbay, Gregg Nudlman, Sarah Horton ve Dave Sloan.

Ayrıca bu yıl  Atölye İstanbul ve UX Alive ortaklığı ile Workshop @nightkonsepti çerçevesinde ‘The User Experience of IoT’ konu başlığı altında Gece Workshop’u düzenlenecek. 

16-04/11/ux.jpg

Konferansta yer alacak UX Career standında UX konusunda kariyer hedefleri olan veya mevcut UX Kariyerini üst basamaklara taşıma amacındaki katılımcılara uzman isimler danışmanlık yapacak.

Userspots UX ekibinin ve Optimizasyon ekibinin yer alacağı Design Clinicstandında ise katılımcılar, firmalar ve Start-up’lar seçtikleri alanlardaki web siteleri ve mobil uygulamalarının Kullanılabilirlik ve Optimizasyon önerilerini alabilecekler.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Etkinlik ücretli olmalı sanırım. Cevap nayn

" UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda UX Alive Konferansında Neler Konuşulacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "