Okunma

Kullanıcılar Uyduları Yönetebilecek mi?


24 Aralık 2010 Cuma 13:09
Kullanıcılar Uyduları Yönetebilecek mi?

Teknolojik yatırım konusunda şirketlere yeni bir platform daha çok yakında sunulacak. Sadece dünya üzerindeki projelere yatırım yapan şirketler bundan sonra uzay içinde bütçe ayırmalılar.(Süper Uydu Neler Sunuyor?)

Kısa süre önceye kadar sadece devletlere ve büyük kurumlara ait olan uzay iletişim hakları artık normal şirketlere de tanınacak. Bu sistemin mevcut cep telefonu kullanımdan farkı ise uydular üzerinde hak iddia edebilmeleri.

Cisco, son Internet Routing in Space (IRIS) testinde ilk kez yörüngedeki bir ticari uyduda Internet Protokülü (IP) yönlendiricisinde (router) yazılım güncellemesi yaptığını duyurdu.

 

 

İletişimde Yeni Dönem mi Başlıyor?

Firma bu sayede Voice IP aramasını karasal bir yönlendirici olmadan gerçekleştirmeyi de başardı. Başarılı geçen işlemlerin sonucunda son kullanıcının uydular üzerinden video ve sesli konuşma yapması için ilk altyapı da sağlanmış oldu.

Sistemin gelişmesiyle birlikte, şirketler ve kullanıcılar uydu hizmetlerini direk satın alıp buradan işlemlerini halledebilecek. Normal mobil sistemde şirketler anlaştıkları firmanın aracılığıyla uydu hizmetlerinden faydalanıyordu.

Mevcut sistemde, uydudaki bilgiler yeryüzündeki vericilere iletiliyor buradan ise şebekeler aracılığıyla dağtılıyordu.

:: Bu teknolojinin gelişmesiyle birlikte sizce günlük yaşantınızda neler değişebilir?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kullanıcılar Uyduları Yönetebilecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanıcılar Uyduları Yönetebilecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanıcılar Uyduları Yönetebilecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "