Okunma

NATO Özel Bulut Ağı Kuruyor


23 Aralık 2010 Perşembe 14:30
NATO Özel Bulut Ağı Kuruyor

Dünyanın en büyük güvenlik ittifakı NATO, cloud computing (bulutu bilişim)’in geleceğini değiştirecek bir yatırımda bulunuyor. Şirketlerin güvenlik endişeleri nedeniyle soğuk yaklaştığı sistem için NATO yeşil ışığı yaktı.

IBM ile anlaşmaya giden Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü 28 üye devletin bir birleriyle iletişim kurabileceği özel bir sistem üzerinde çalışıyor.

Ülkeler, bu özel bulut bilişim ağı sayesinde birbirleriyle istihbaratlarını ve teknolojilerini paylaşabilecek. NATO bulut sistemi sayesinde, savaş komutasına savaş sistemlerini eklemek istiyor.

 


Cloud Computing hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

 

Bu Bulutun İçinde Savaş Olacak

Yapılan testler sonucunda savaş yönetimi protokollerin daha kolaylaşırsa geleceğin çatışmalarında bulut sistemler büyük rol oynayacak. 

Henüz tüm detayları netleşmemiş anlaşma sayesinde bulut sektörü iyi bir güven oyu kazanmış olacak. Ülkeleri krize sokacak bilgilerin cloud üzerine eklenmesiyle birlikte, sisteme ön yargıyla bakan kişilerde kararlarını değiştirmeye başlayacak.

:: Bulut bilişime güveniyor musunuz? NATO sizce bu sistemle teknolojik savaşlara mı yatırım yapıyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NATO Özel Bulut Ağı Kuruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NATO Özel Bulut Ağı Kuruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NATO Özel Bulut Ağı Kuruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "