Okunma

Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor


31 Temmuz 2011 Pazar 18:00
Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor

Mobil uygulama mağazalarının popülaritesi gün geçtikçe artarken, kullanıcıların üçüncü şahıs yazılımlar ve oyunlar için ödediği paralar da doğru orantılı olarak yükseliyor. Özellikle Apple’ın AppStore ile yakaladığı başarı ve Android Market’te yer alan reklam gösterimli yazılımlarda büyük paralar dönüyor.


Birçok şirket ürünlerini tanıtmak için özel mobil uygulamalar hazırlıyor.

48 Milyar İndirme

Bu konuda bir araştırma yapan ve gelecek yıllara dair öngörülerini yayınlayan In-Stat isimli araştırma firması, daha önceki çalışmalarda olduğu gibi 2015 yılını mevcut mobil trendlerin doruk noktası olarak gösteriyor.

Çalışma sonuçlarına göre 2015 yılına gelindiğinde mobil uygulama ve oyun indirme rakamları 48 Milyar sınırına ulaşmış olacak. Kullanıcıların sadece bir uygulama için ödeyeceği ortalama rakamın ise 2,50$ seviyesine yükseleceği söyleniyor.

2010 yılında tüm cep telefonu satışlarına akıllı telefonların payı %23 olarak gerçekleşmişti. In-Stat’in araştırma sonucuna göreyse 2015 yılına gelindiğinde bu rakam %45 düzeyinden daha aşağı bir rakamda olmayacak.

:: Bugüne kadar mobil uygulama mağazalarına tahmini bir ifadeyle ne kadar ödeme yaptınız?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  resimdeki oyun değil ford fiesta reklamı

 2. pesimist dedi ki:

  Şu Android programlama olayını iyice öğrenmek istiyorum.

 3. celalim93 dedi ki:

  mobil dünya geliştikçe adamlar para kazanmanın en iyi yolunu buldu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Resimdeki oyunun adı nedir?

" Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uygulama Dükkanları Parayı Kırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "