Okunma

Uygulama Mağazalarının Hızlı Yükselişi


06 Mart 2010 Cumartesi 15:38
Uygulama Mağazalarının Hızlı Yükselişi

Mobil uygulama mağazaları artık mobil cihaz tercihlerinde önemli bir kriter halini aldı. Her markanın ve hatta mobil işletim sistemlerinin kendi mağazalarını görebilmek mümkün hale geldi. Apple’ın önemli bir rol üstlendiği ve hatta tartışmasız lider olduğu bu alanda ciddi paraların döndüğünü düşünüyorsanız gelecekte bu rakamların katlanarak artış göstereceğinin ön görüldüğünü belirtelim.

 

Mobil pazara dair araştırmalar yapan reseach2guidance tarafından açıklanan ve 2013 yılına dair yapılan araştırmalara göre mobil uygulama mağazalarının 15.65 milyar dolar hacimli bir pazar haline geleceği ön görülüyor. Hatırlanacağı üzere 2009 yılı sonunda bu rakam 1.94 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Bunun yanı sıra yine aynı yıl içersinde dünya genelindeki mobil kullanıcılarının sayısı 100 milyona ulaşmıştı. Bu rakamın 2013 yılına gelindiğinde ise 970 milyon olabileceği raporda açıklanan detaylardan. (9 Günde 1 Milyon Dolar Nasıl Kazanılır)

:: Mobil uygulama mağazalarına bugüne kadar ne kadarlık ödeme yaptınız?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uygulama Mağazalarının Hızlı Yükselişi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uygulama Mağazalarının Hızlı Yükselişi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uygulama Mağazalarının Hızlı Yükselişi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "