Okunma

Uygulamacılar Vodafone’da Staj Yapacak!


14 Mayıs 2013 Salı 12:30
Uygulamacılar Vodafone’da Staj Yapacak!

Vodafone Türkiye bünyesindeki Oksijen Ar-Ge’nin açtığı üniversitelerarası Android Mobil Uygulama Yarışması sonuçlandı. Gruplar halinde yarışmanın kısa listesine kalan 6 proje sahibi, bir günlük yarışma sonunda mobil uygulamalarını sunuma hazır hale getirdi.

Geliştirdiği etkinlik planlama içerikli “Meety”uygulamasıyla yarışmayı kazanan Marmara Üniversitesi’nden Çağlar Bozkurt oldu. Bozkurt, Vodafone Smart Tab II’nin sahibi olurken Vodafone’da staj yapmaya da hak kazandı.

Biz de sizler için Oksijen Ar-Ge’nin yer aldığı İTÜ Teknokent’te dün düzenlenen ödül töreni sonrasında yarışmanın detaylarını ve önümüzdeki yıllardaki geleceği hakkındaki soruları Vodafone Oksijen Ar-Ge Genel Müdürü Arda Özgün‘e sorduk.

Dereceye Giren Projeler

Birinci: Meety/Çağlar Bozkurt/Marmara Üniversitesi

Meety, neyi/nerede/nasıl yapmak istediğinizi sevdiklerinizle birlikte planlayabileceğiniz bir planlama uygulamasıdır. Sevdiklerinizle bir yerde buluşmak ya da etkinlik yapmak istediğinizde; birbirinizle etkinlik detaylarını, o anki konumunuzu, yolculuk durumunuzu, etkinlik fotoğraflarını ve anlarını paylaşmanızı sağlar, aynı zamanda etkinlikte bulunan kişilerle toplu/kişisel mesajlaşma ya da izin verildiyse bilgilerini görüntüleyebilme opsiyonu sunar. Ayrıca etkinlik türlerine ve ayrıntılarına göre size mekan önerileri sunar.

İkinci: Televizyon Rehberi/Egemen Hamutçu, Şükrü Kahraman, Ece Özdemir/Kadir Has Üniversitesi

Televizyon kanallarının günlük yayın akışlarını güncel bir şekilde gösteren bir uygulama. Kaliteli bir arayüze sahip olan uygulamada 39 tane kanalın listesinde kolayca gezinebilir, şu anda hangi programların yayınlandığını görebilir ve aynı gün dizi, film, ve spor programları gibi bir çok kategoriye ayrılmış program listesine bakabilirsiniz. Severek izlediğiniz programları başlamadan önce telefonunuzun size hatırlatmasını sağlayabilir böylece izlemek istediğiniz programları hiç bir zaman kaçırmazsınız. Henüz Google Play Store’da bu standartlarda bir uygulama geliştirilmemiştir. Uygulama Android 3.0 ve üstü cihazlarda çalışmaktadır.

Üçüncü: Lifesaver/Nermin Yıldız, Seçil Ün/Kadir Has Üniversitesi

Android uygulama riskli durumlarda acil yardımı arayarak, SMS ile kişinin yer bilgisini iletir. Proje kronik kalp hastaları için tasarlandı.

:: Uygulama geliştiricilere yönelik yarışmalara katılıyor musunuz?

 

 
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uygulamacılar Vodafone’da Staj Yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uygulamacılar Vodafone’da Staj Yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uygulamacılar Vodafone’da Staj Yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "