Okunma

Uzak Doğu’nun Lideri Değişiyor


27 Temmuz 2009 Pazartesi 07:02
Uzak Doğu’nun Lideri Değişiyor

Pyramid Resarch adlı bir pazar araştırma şirketinin yaptığı çalışmanın sonucunda, Çin’in önümüzdeki beş yıl içinde Uzak Doğu’nun en büyük iletişim pazarı olacağı iddia edildi.

Mobil cihazlara olan ilgi ve 3G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte, 2014 yılına gelindiğinde Çin iletişim pazarının büyüklüğünün 187 milyar $’a ulaşacağı belirtildi.

Geçtiğimiz yıl 110 milyar $’lık bir pazar haline gelen Çin’in, Japonya’dan sonra Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük ikinci pazar haline geldiği, büyüme hızları göz önüne alındığında 5 yıl içinde ülkenin Japonya’nın önüne geçerek en büyük pazar olacağı söylendi.

2008 yılında Çin’de toplam 71.2 milyon adet yeni mobil üyelik yaptırıldığını belirten uzmanlar, bunun tüm dünya genelinin %12′sini oluşturduğunu söyleyerek 2014 yılına gelindiğinde Çin’in sadece Uzak Doğu’nun değil dünyanın en büyük pazarlarından biri haline geleceğini belirttiler.

:: Çin’in her alandaki önlenemez yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzak Doğu’nun Lideri Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzak Doğu’nun Lideri Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzak Doğu’nun Lideri Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "