Okunma

Bu Krizde Yatırım Yapanlar da Var


17 Şubat 2009 Salı 13:36
Bu Krizde Yatırım Yapanlar da Var

Son zamanlarda global şirketlerin işten çıkartacaklarını açıkladıkları personel sayısının 50 bini bulduğu bilişim sektöründe iyi bir haberle karşılaşmak oldukça sevindirici. Geçtiğimiz hafta Intel’in ABD içerisindeki fabrikalarına 7 milyar dolar yatırım yapacağı haberinden sonra bu kez de uzakdoğudan olumlu bir haber geldi.


Tata, denizaltındaki iletişim kablolarının kapasitesini yükseltmeye hazırlanıyor.

Hindistan merkezli Tata Communications’tan gelen bu habere göre firma Asya Pasifik bölgesinde 430 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Krize rağmen yatırımlarına ara vermeyen firma daha önce de dünya genelinde 2 milyar dolarlık yatırıma gideceğini belirtmişti.

Denizaltındaki Kabloların Kapasitesi Artıyor

Tata Communications ve aynı gruba bağlı Tata Global Network (TGN) tarafından gerçekleştirilecek bu yatırım kapsamında uzakdoğuda denizaltındaki iletişim kablolarının kapasitesinin arttırılması planlanıyor. TGN, halen dünyanın önde gelen denizaltı kablo döşeyicisi firmaları arasında yer alıyor. Firma bölgedeki yeni altyapıyı Singapur’daki veri merkezinden kontrol edecek.

:: Akdeniz’in altındaki kablonun kopması sonucu yurtdışındaki sitelere girilemeyen günleri hatırlıyor musunuz?

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Krizde Yatırım Yapanlar da Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Krizde Yatırım Yapanlar da Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Krizde Yatırım Yapanlar da Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "