Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun


12 Ağustos 2011 Cuma 14:00
Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun

Türkiye’de önce gelen bilgi teknolojileri eğitim firmalarından AcademyTech, ilk olarak Mart ayında duyurduğu uzaktan CCNA eğitiminin başarısı nedeniyle uzaktan eğitim programını geliştirerek Cisco eğitimlerinin yanı sıra Microsoft ve CEH White hackerlik eğitimlerini de ekledi. AcademyTech’in sunduğu uzaktan sertifikasyon eğitimlerine katılanlar ev veya iş yerlerinden özel eğitmen gözetiminde eğitimleri alacak ve laboratuvar çalışmalarını yapabilecek.

Cisco, Microsoft ve CEH ana başlıkları altında verilecek eğitimler Cisco ağ teknolojileri konusunda 35 saat CCNA ağ uzmanlığı, 35 saat CVOICE ses uzmanlığı ve yine IP tabanlı ses teknolojileri üzerine 49 saatlik CIPT 1 ve CITP 2 sertifikasyon programlarını kapsıyor. Microsoft tarafında ise 70 saatlik MCITP Server Administration sunucu yönetimi, 21 saat Course 6422 Hiper-V eğitimi ve 35 saat Course 10135 Exchange 2010 sertifikasyon programları anlatılıyor. White Hacker eğitimi olarak da bilinen EC-Council’in CEH güvenlik teknolojileri eğitimi ise 21 saat. Her bir eğitimin ayrı kapsamı olduğu için katılımcılar yukarıda belirtilen programlardan istediğine katılabiliyor.

Kişiye Özel Eğitim Programı

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde olmayıp da AcademyTech’in uzaktan eğitim programına katılmak isteyen bilgi teknolojileri profesyonelleri veya bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler genişbant internet bağlantısı üzerinden eğitimlere katılabiliyor. Eğitime katılanlara AcademyTech tarafından bir eğitmen tahsis ediliyor ve katılımcı, eğitmeni ile birlikte hangi gün ve saatlerde eğitim yapılacağını birlikte belirliyor. Eğitim sürecinde katılımcı eğitmenle birlikte sanki bir sınıf ortamındaymış gibi eğitim alabiliyor.

İstanbul ve Ankara dışından gelen talepleri eğitim kalitelerini düşürmeden karşılayabilmek amacıyla geçtiğimiz Mart ayında pilot olarak Cisco CCNA sertifikasyon programı için uzaktan eğitim çalışmasını başlattıklarını söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “Yaklaşık dört aydır devam eden uzaktan eğitim programımız için katılımcılardan gelen geri bildirimler çok olumlu oldu. Biz de uzaktan eğitim çalışmamız kapsamındaki sertifikasyon programımızı genişletme kararı aldık. Bu sayede İstanbul ve Ankara dışında yaşayan ve kendini bilgi teknolojileri alanında geliştirmek isteyen kişiler çalıştıkları kurumdan bir iki hafta izin alarak İstanbul veya Ankara’da eğitim almak zorunda kalmadan amaçlarına ulaşabilecek. Bu çalışmaya özellikle Anadolu’daki firmalarda çalışan bilgi teknolojileri uzmanlarının ilgi göstermesini bekliyoruz” diye konuştu. Eğitim kişinin günlük rutini içerisinde yürütüldüğü için katılımcılar için farklı bir şehirde konaklama gibi pek çok ekstra maliyet de ortadan kalkmış oluyor.

AcademyTech Uzaktan Eğitim Paketi’nde

 • Birebir eğitim için kursiyere özel eğitmen
 • Orijinal Cisco Eğitim Kitabı
 • Masaüstü Kamera
 • Mikrofon
 • Arka fon perdesi (odanın mahremiyetini sağlamak için)
 • Katılımcıya özel eğitim saatleri planlaması
 • Eğitmen ile birlikte uzaktan laboratuvar çalışması imkanı

bulunuyor.

:: Uzaktan eğitimle ilgileniyor musunuz?


 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  maliyeti nasıl ve katılım şartları neler.

" Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaktan Eğitimle Teknoloji Uzmanı Olun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 2. 2 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 3. 3 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 4. 4 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 5. 5 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 6. 6 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 7. 7 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 8. 8 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 9. 9 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 10. 10 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC