Okunma

Uzay İstasyonu 16 yaşına bastı


03 Kasım 2016 Perşembe 05:00
Uzay İstasyonu 16 yaşına bastı

Çok sayıda uzay adamını barındıran ve bir buçuk saatte dünyanın çevresinde dönüp duran ISS 16 yaşına girdi.

2001’de uzaya çıkan ilk ISS görevinden beri sayısız kez uzaya inip çıkan astronotlar için 16. yaş gününe özel bir sürpriz de hazırlandı.

Her yıl için farklı bir GIF

NASA tarafından, geçen 16 yıl boyunca ISS üzerinde yaşanan ilginç anları içeren görüntülerden oluşan 16 küçük GIF yapıldı.

Özel bir web sayfası üzerinde toplanan GIF’ler herkese açık ve kolayca paylaşılabilir durumda. Sosyal medyada GIF paylaşmayı sevenler için, ISS’yi konu alan bu GIF’ler, günün anlam ve önemine yönelik açıklama yaparken de kullanılabilir.

:: ISS’in yeni GIF’leri 16 yıllık geçmişini anlatmak için yeterli mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzay İstasyonu 16 yaşına bastı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay İstasyonu 16 yaşına bastı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay İstasyonu 16 yaşına bastı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "