Okunma

Uzay Yolu Gerçek Oldu!


30 Kasım 2007 Cuma 22:00
Uzay Yolu Gerçek Oldu!
NEC‘in çalışmalarının sonucu olarak yakında piyasaya çıkarılması düşünülen çevirmen, yaklaşık 50 bin Japonca kelimeyi İngilizce’ye anında sesli olarak çevirebiliyor. Şu anda sadece Japonca’dan İngilizce’ye sesli çevirme imkanı sunan NEC‘in yeni buluşu, şekil olarak ve çalışma şekli olarak yıllar önce Uzay Yolu dizisinde gördüğümüz "Evrensel Çevirmen" cihazların mantığında çalışıyor. Cep telefonlarına küçük bir yonga ekleyerek kullanılacak olan bu yazlım sayesinde cep telefonunuzu uygun hale getirip sesi dinlettiğiniz çevirisini hemen yapıp size dinletiyor. Çok iyi bir başlangıç olduğunu düşündüğümüz bu durum yakında bir çok dil için de yaygınlaşacaktır. Özellikle ülkemizde dil konusunda bu tip çevirmen yazılımlara ihtiyacımız oldukça fazla.

Kaynak: NEC
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Uzay Yolu Gerçek Oldu!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    giderek bir zamanlar çok uçuk gelen şeyler hayatımıza girmeye başlıyor… bilim adamları bilim kurgu filmlerinden mi esinleniyor acaba 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    O zaman gazetelerdeki sözlük gider ama bu uzun yıllar sonra..

" Uzay Yolu Gerçek Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay Yolu Gerçek Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay Yolu Gerçek Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "