Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!


18 Ekim 2020 Pazar 19:00
Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!

Birleşik Krallık’ta bulunan havacılık şirketi Thales Alenia Space, Nasa’nın Ay Geçidi’ni desteklemek için ilerleyen yıllarda açılacak bir kimyasal yakıt ikmal istasyonu yapacak. Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!

Bu istasyon yaklaşık 200 yüksek vasıflı işi destekleyecek

Ay Geçidi, ayın yörüngesinde dolaşacak ve iletişim deneyler için bir merkez olarak nihai mürettebatlı Mars görevi de dahil olmak üzere daha fazla uzay keşif projeleri için bir atlama taşı olarak hizmet vermek üzere planlanmış bir uzay istasyonudur. Proje, ESA ve diğer uzay ajansları ile işbirliği içinde Nasa tarafından yönetilecek. Nasa’nın iddialı Artemis uzay araştırmaları programının temel bir parçası olacak.

Uzay istasyonuna, ksenon ve diğer kimyasal itici gazlar kullanılarak ilk uzay tabanlı benzin istasyonu yardımıyla yakıt doldurulacak. Lunar Gateway’den üç yıl sonra, 2027’de fırlatılması bekleniyor. Merkezi Cannes’da bulunan ve Bristol, Belfast ve Harwell’de İngiltere tesisleri bulunan büyük bir Fransız-İtalyan uydu üreticisi olan Thales Alenia Space, yakıt ikmal istasyonunu inşa edecek. Lunar Gateway projesini desteklemede rol oynayacak olan, Birleşik Krallık’ta bulunan birkaç işletmeden biridir. Birleşik Krallık Uzay Ajansı (UKSA), Birleşik Krallık’taki işletmelerin projeye katılımının ekonomik faydalar sağlayacağını ve yüksek vasıflı işleri destekleyeceğini söyledi.

Birleşik Krallık parlamento üyesi Amanda Solloway:

“İngiliz topraklarında ilk Uzay yakıt istasyonunu oluşturmak, Uzay inovasyonunda dünyaya nasıl liderlik ettiğimizin bir başka örneği, özellikle de bu inanılmaz proje Ay ve Mars’ın gelecekteki keşfi için hayati önem taşıyacak. Bu oyunun kurallarını değiştiren teknolojinin, burada, Birleşik Krallık’ta yaklaşık 200 yüksek vasıflı işi destekleyecek. Küresel bir uzay gücü olarak konumumuzu artıracağından çok memnunum.” dedi.

Bu haftanın başlarında UKSA, Nasa ile Artemis programında kilit bir rol oynamak için bir anlaşma imzaladı . Lunar Gateway’in yakıt ikmal istasyonunu inşa etmenin yanı sıra, İngiltere uzay sektöründeki işletmeler, uzay istasyonunun hizmet modülünü ve yerleşim modülünü inşa etmeye dahil olacak. Birleşik Krallık, bu bileşenlerin tasarımının ilk aşaması için 16 milyon sterlin üzerinde taahhütte bulundu.

İngiltere ayrıca , uzay kaynaklarının kullanılması ve uzay enkazının taşınması gibi uzaydaki davranışları yöneten bir dizi önerilen ilke olan Artemis Anlaşmalarının taslağının hazırlanmasına da dahil oldu. Uzay’a benzin istasyonu kurulması hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Pompacı lazımsa gönüllü olurum. İş tecrübem de var

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzayı bile siyasi malzeme yapıyorlar.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence güzel inş bir gün araştırmacı olurum bende

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Valla abi dünyayı terk edecekler gibi geldi bana nokia baz istasyonu kuracakmış, benzin istasyonuda kuruyolar teslada zaten bi araç gönderdi onları klonluyacaklar hadi hayırlısı bakalım…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Tr den ucuz olur bence

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Biz de bu sırada vaka sayılarını yalan söyleyelim ne güzel bir benzetme:)

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim ilçeye daha Shell gelmedi uzaya yakıt istasyonu yapıyorlar tebrikler gercekten ama 16 milyon sterlin de az değil ve abi.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlar hala benzin ile mi uğraşıyorlar…

" Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)