Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!


18 Ekim 2020 Pazar 19:00
Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!

Birleşik Krallık’ta bulunan havacılık şirketi Thales Alenia Space, Nasa’nın Ay Geçidi’ni desteklemek için ilerleyen yıllarda açılacak bir kimyasal yakıt ikmal istasyonu yapacak. Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek!

Bu istasyon yaklaşık 200 yüksek vasıflı işi destekleyecek

Ay Geçidi, ayın yörüngesinde dolaşacak ve iletişim deneyler için bir merkez olarak nihai mürettebatlı Mars görevi de dahil olmak üzere daha fazla uzay keşif projeleri için bir atlama taşı olarak hizmet vermek üzere planlanmış bir uzay istasyonudur. Proje, ESA ve diğer uzay ajansları ile işbirliği içinde Nasa tarafından yönetilecek. Nasa’nın iddialı Artemis uzay araştırmaları programının temel bir parçası olacak.

Uzay istasyonuna, ksenon ve diğer kimyasal itici gazlar kullanılarak ilk uzay tabanlı benzin istasyonu yardımıyla yakıt doldurulacak. Lunar Gateway’den üç yıl sonra, 2027’de fırlatılması bekleniyor. Merkezi Cannes’da bulunan ve Bristol, Belfast ve Harwell’de İngiltere tesisleri bulunan büyük bir Fransız-İtalyan uydu üreticisi olan Thales Alenia Space, yakıt ikmal istasyonunu inşa edecek. Lunar Gateway projesini desteklemede rol oynayacak olan, Birleşik Krallık’ta bulunan birkaç işletmeden biridir. Birleşik Krallık Uzay Ajansı (UKSA), Birleşik Krallık’taki işletmelerin projeye katılımının ekonomik faydalar sağlayacağını ve yüksek vasıflı işleri destekleyeceğini söyledi.

Birleşik Krallık parlamento üyesi Amanda Solloway:

“İngiliz topraklarında ilk Uzay yakıt istasyonunu oluşturmak, Uzay inovasyonunda dünyaya nasıl liderlik ettiğimizin bir başka örneği, özellikle de bu inanılmaz proje Ay ve Mars’ın gelecekteki keşfi için hayati önem taşıyacak. Bu oyunun kurallarını değiştiren teknolojinin, burada, Birleşik Krallık’ta yaklaşık 200 yüksek vasıflı işi destekleyecek. Küresel bir uzay gücü olarak konumumuzu artıracağından çok memnunum.” dedi.

Bu haftanın başlarında UKSA, Nasa ile Artemis programında kilit bir rol oynamak için bir anlaşma imzaladı . Lunar Gateway’in yakıt ikmal istasyonunu inşa etmenin yanı sıra, İngiltere uzay sektöründeki işletmeler, uzay istasyonunun hizmet modülünü ve yerleşim modülünü inşa etmeye dahil olacak. Birleşik Krallık, bu bileşenlerin tasarımının ilk aşaması için 16 milyon sterlin üzerinde taahhütte bulundu.

İngiltere ayrıca , uzay kaynaklarının kullanılması ve uzay enkazının taşınması gibi uzaydaki davranışları yöneten bir dizi önerilen ilke olan Artemis Anlaşmalarının taslağının hazırlanmasına da dahil oldu. Uzay’a benzin istasyonu kurulması hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarHüseyin Ceylan

2020 yılının Mart ayında SDN ailesine katılan; dizi ve film hayranı olan Hüseyin, en büyük tutkusu olan teknolojiyi okurlara aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Bunlar hala benzin ile mi uğraşıyorlar…

yildirimibo471@gmail.com
3 ay önce

Bizim ilçeye daha Shell gelmedi uzaya yakıt istasyonu yapıyorlar tebrikler gercekten ama 16 milyon sterlin de az değil ve abi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Biz de bu sırada vaka sayılarını yalan söyleyelim ne güzel bir benzetme:)

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Tr den ucuz olur bence

Dünyanın sonumu yaklaştı???
Dünyanın sonumu yaklaştı???
3 ay önce

Valla abi dünyayı terk edecekler gibi geldi bana nokia baz istasyonu kuracakmış, benzin istasyonuda kuruyolar teslada zaten bi araç gönderdi onları klonluyacaklar hadi hayırlısı bakalım…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Bence güzel inş bir gün araştırmacı olurum bende

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Uzayı bile siyasi malzeme yapıyorlar.

İhsan
İhsan
3 ay önce

Pompacı lazımsa gönüllü olurum. İş tecrübem de var

" Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay’a benzin istasyonu inşa edilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2