Okunma

Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi


09 Ekim 2019 Çarşamba 21:00
Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi

Uzay maceralarını sever misiniz? Eğer cevabınız evetse, o zaman açık dünya uzay oyunu Outer Wilds sizi tatmin edecek gibi duruyor. Bildiğiniz gibi kitlesel fonlama platformlarından dijital oyunlar pek çıkmaz. Ancak geçen mayıs ayında ilk kez PC ve Epic Games mağazasında ve Xbox One üzerinden piyasaya sürülen Outer Wilds, karşımıza bir uzay macerası olarak çıkıyor. Tek kişilik bir oyun olan Outer Wilds saydığımız platformların ardından 15 Ekim’de de PS4 tarafında piyasaya sürülüyor.

Açık dünya uzay oyunu Outer Wilds zengin hikayeye sahip

Ne olursa olsun uzay tabanlı oyunlar önemli bir oyuncu kitlesine sesleniyor. Bu kapsamda yayınlanan videosunda da gördüğümüz oyun bize keyifli bir açık dünya uzay oyunu sunuyor. Grafiklerin, renklerin ve uzay araçlarının yeterli derinlikte olduğu oyunun farklı bir dünyanın kapılarını sizler için araladığını söyleyebiliriz.

açık dünya uzay oyunu outer wilds

Oyunun konusuna baktığımızda ise 22 dakikalık bir zaman döngüsüne sıkışmış olduğunuzu göreceksiniz. Zira güneş sisteminden, farklı gezegenlerin keşfine kadar oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip bir dünya sizi karşılıyor. Size sunulan her dünyayı er ya da geç keşfetmeniz gerekiyor. Bu noktada sizi farklı bir uzay serüveni bekliyor diyebiliriz.

Outer Wilds’ın piyasaya sürülmesinin ardından ise zengin hikayesiyle dikkat çeken oyunun yapımcısı Mobius Digital, oyun için, birbirine bağlı gizemlerden oluşan bir hikayeye işaret ediyor.

Uzay macerası için heyecanlandıysanız, yayınlanan 1 dakikalık videoyu buradan izleyebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mavi donun var mı sorusunu bekledim başlıktan sonra. Erşan Kuneri sunar: ‘Uzayda Yiyişenler’

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu başlık olmuş mu editör? Yüksek sesle dışından bir oku. Anlayacaksın ne kadar sapkın bir başlık olduğunu. Uzayı sevenlere yeni bir müjde falan deseydin keşke.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaysız yapamam, benim için hep bir bilinmezlik olmuştur… arthur c clarke… Tanrıların arabaları…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaya düşkünler nasıl saçma bir başlık editör? Uzay bağımlılığı mı ahahshshshakah

  1. Anonim dedi ki:

   ben uzaya düşkünüm, bağımlıyım!

" Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzay hikayesine düşkünler için yeni bir oyun alternatifi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "