Okunma

Uzaya Rötarlı Yolculuk!


13 Temmuz 2009 Pazartesi 07:42
Uzaya Rötarlı Yolculuk!
1986 yılında havada infilak eden Challenger‘ın yerine 1992 yılında göreve başlayan, ve NASA‘nın en önemli uzay mekiklerinden Endeavour Uzay Mekiği, dün bir kere daha Uluslararası Uzay İstasyonu‘na (ISS) fırlatılmaya hazırlanıyordu. Endeavour’un pazarı pazartesiye bağlayan dün gece fırlatılması beklenirken sert hava koşulları nedeniyle uçuş bir kez daha ertelendi.


Endeavour, NASA’nın en modern uzay mekiklerinden bir tanesi.

Endeavour Uzay Mekiği, bu gece saat 01:00 sularında, Kennedy İstasyonu‘ndan fırlatılacak. Fırlatmayı NASA‘nın internet sayfasından canlı olarak izleyebilirsiniz.yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzaya Rötarlı Yolculuk! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaya Rötarlı Yolculuk! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaya Rötarlı Yolculuk! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "