Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün!


14 Kasım 2014 Cuma 14:30
Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün!

Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz hızlı interneti sağlayacağımız kaynaklar sınırlı. Çoğumuz ADSL üzerinden bu imkanı yakalarken, 1 Mbps upload imkanı, özellikle de videolu içerik paylaşmak isteyen kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Fiber olaydı iyiydi!

Daha iyi upload imkanı sunan fiber internet ise ülkemizin büyük kısmında henüz seçenek olarak sunulamıyor.

Hız konusunda 3G ile beraber, neredeyse ADSL ile yarışıp fiber internete kafa tutan sonuçları sınan mobil internet ise fiyat konusunda müşterilerini düşündürmeye devam ediyor.

Yeni oyuncu Tooway mi?

Şimdi bir başka seçeneğimiz daha var. Daha önce de ShiftDelete.Net’te bahsettiğimiz Tooway hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu hizmeti ülkemize getiren Eutealsat, geçen zaman içerisinde hizmetlerini daha da geliştirmiş durumda.

Bu videoda Eutelsat Bölge Satış Sorumlusu Ömer Karataş ile çok keyifli ve samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Uzaydan, sınırsız ve hızlı internet hakkında merak edilenleri kendisine sorduk ve samimi yanıtlar aldık. 

:: Tooway’in sunduğu bu imkan için neler söylemek istersiniz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

42 yorum - “Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  telefonda gerekli..bu operatörlerin hışmından kurtulmak gerek.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  TURKSAT 4B gelecek dertler bitecek….

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben sadece çüş derim her aymi yoksa sadece kurulum içinmi bu para

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdilik bu is yaş

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Şirkete ortak oluyor muyuz o parayı ödeyince

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  karlı ve yağışlı havalarda TTNET ti dört gözle ararsın.saygılar

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bulunduğum yerde ttnet altyapısı olmadığı için ne ttnet ne de farklı bir internet sağlayıcısının hizmetinden yararlanamıyorum. mecburen bir gsm operatörünün 3g wifi modemiyle idare ediyorum ve 15gb adil kullanım kotasına ödediğim ücret 33TL. Tooway bu fiyat politikasıyla 1 sene sonra kepengi kapatır gider. uydudan değil marstan 1000 mbit net verseler yine de kimseden aylık 500 tl alamazlar.. diğer paketlerine gelince zaten 20 mbit hızla adam 10gb-20gb interneti napsın? alır 3g modem benim gibi çatır çatır kullanır.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi ben o kadar parayý verdikten sonra þirketten baþka þeylerde beklerim

  ( anlayan anladý bile )

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Sana katýlýyorum. Ülkemizde internetin fiyatý o kadar uçuk ki diðer ülkelere göre. Fiber var diyorlar ama adil kullaným kotasý yüzünden normalinden daha yavaþ hale geliyor. Maalesef ülkemizde internet hala lüks olarak kabul görüyor.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu olay ilerde çoðalsýn ve fiyatlar ucuzlasýn ozaman çok iyi olacak

 11. Ziyaretçi dedi ki:
 12. Ziyaretçi dedi ki:

  550 dedi yuh

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu adamın o şirkette çalıştığına inanmıyorum. 😀 😀 Bu kadar pişkin bir anlatım olamaz 😀 Cem Yılmaz’ın söyledii gibi huzur içimizde mutluluk içimizde baba bu 400 liranın kdvsi içinde içinde o da içinde 😀 😀

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  herkes elestirmiste interner ile isi olan buyuk sirketler kullanir bk gibi paraniz varsada kullanin isteyen alir isteyen almaz

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece gülerim ben bu fiyata, beşyüz kusur lirayı duyunca ilk önce yıllık tutar sandım ama sitesine bakınca YOK ARTIK dedim ve ”neden bilmiyorum” içimden sadece GÜLMEK geldi 😀 (Sanırım ruh halim bu şirketin bir şaka yaptığını düşündü)

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyat çok ucuzmuş yaa 495tl nedir ki en az iki asgari ücret yapın bence!!!1111

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim yıllık internete ödediğim fiyat o yuh yani 🙂

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Kışta yağmur ve karlı havalar da internet bağlantısı problem yapar
  yeri geliyor TV yayınları kesiliyor.
  Ve çok pahalı

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatları aşırı yüksek ve çok komik sayılabilecek kota uygulamaları ***** piyasaya girmeden evvel eski internet sağlayıcıların kullanıcılarından yeterli yorumlar duymamış***** Türkiyedeyiz asgari ücret bellidir onu geçtim kirası şu su bu su derken aldığımız maaşta uçuyor bizlere hızlı bir internet sağlayacaklarsa bunu ekonomik ve mantıklı çözümlerle getirsinler yoksa hiç bir faydası yok.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  biri bana bunun adresini versin gidip gidip ağzını burnunu dağıtayım birde dalga geçiyor 550 tl kafayımı yemiş lan bu elin gavuru bedava dağıtmaya başlıyor bizimkiler de yolmaya

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  şiddetli yağmurda internet kesintileri olacaktır bu önemli bir sorun.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  ya hocam yemişim uploadını. sen 1 mbit yap uploadı. kotayı da kaldır. ver 100 liraya bak bakalım alınıyomu alınmıyomu. bu haliyle piyasadan çok çok pahalı. 10 gb kotam var 20 mbps olsa ne olur. 8 mbite kadar sınırsıza devam.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  burası vergi cumhuriyeti herşey pahalı

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Alın size bu konuyla ilgili gerçek kullanıcı yorumu. Şu an bu yorumu tam da bahsedilen Eutelsat Tooway uydu internet sistemi ile gö***** firmamım ismi önemli değil nasıl olsa aracı!
  Uydunun kapsadığı alanları spot dedikleri bölgelere ayırıyorlar. Bana anlatılanlara göre Suriye ile aynı spota düştüğüm için oraya yapılan yoğun satışlar ve kullananlar sebebiyle aşırı yoğunluk varmış !dikkat edin saate! sabahın 05:00 ine kadar bahsedilen hızları daha gö***** spot 1 no’lu spotmuş.Sitelerinden aynı spotta Avrupa ülkelerinin de bulunduğunu görüyorum ama onlarda performans nasıl öğ***** kadar mı sürüyor bu olması gereken hızlar 08:00 çok çok 09:00 a ***** kalan zamanlarda ne mi oluyor ;1 mbit in altında bir bağlantı hızı.Evet yanlış okumadınız. Tarifemden de bahsedeyim mi? 22 mbit download 6 mbit upload 25 Gb Download kotası.Download kotası dolunca 128 kbit e çekiliyormuş(daha doldurmak nasip olamadı) ya da Jeton denilen extra kotayı ücretle talep ***** aracı firmalarda upload da belli bir kotaya sokuluyor,aşınca 3 mbit e düşürülü***** ne beğenirsiniz ? 219 Tl.. Daha bitmedi Donanım 1000 ila 1300tl+kdv,kurulum isterseniz km hesabı ücret. İlk kurulum aktivasyon ücreti aracı firmalara göre 90 ile 294 tl arasında değişen rakamlar. Bize ne mi diyorsunuz? Haklı olabilirsiniz. Bu bilgiler zaten malumunuz 3G olmayan,karasal bağlantı seçeneği de olmayanlar içindi. Benim ki Bireysel bir tarife yazıda ve videoda övülmüş(şu saatte videoyu açamadığım için yorum yapamayacağım kusuruma bakmayın)Kurumsal tarife de bu yaşadıklarımın hiç birinin olmadığını söylü***** bunun da ispatını yapamıyorum.O kadar para verip riski de alamı***** bu ***** bol internetler.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok Çok Pahalı ancak Kurumlar Kullanır Bunu Yada İşletmeciler Bireysele Hitap Etmez bu O Nedenle Tutmaz…..

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben 25mbps download 5mbps uploud + telefon + ip tv(yarısı hd kanal) 59 liraya alıyorum O kadar para verilirmi be kardeşim

  Kardeşim ben 16 mgbt internet kullanıyorum 70 tl ödüyorum senin kullandığını açıklarmısın yani ne kullanıyorsun ?

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Yine hüsran.. Maalesef ki tutmaz. Pahalı.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  550 lira nedir yav internet kullanmayı bırakır dumanla e mail gönderirim daha iyi.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Vdsl epeyce yaygınlaştı, en azından büyük şehirlerde. Öte yandan adsl ile de fiberoptik altyapının geldiği bölgelerde 20-24mbit hızlara ulaşılabiliyor. Elbette upload hızları adsl için 1mbit, vdsl için 2mbit fakat fiyatına bakıldığında xdsl ile rekabet etmesi bence imkansız. Öte yandan işin bir de latency (gecikme, ping) boyutu var ki bunu kıyaslamak bile doğru olmaz. Sözün özü; en azından şu an için karasal bağlantı ile bu fiyatlarla rekabet etmesi -bence- imkansız. 50-60 liraya 16/1mbit’e kadar bağlantı imkanı varken hangi bireysel kullanıcı ayda 550 lira verir?

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben 25mbps download 5mbps uploud + telefon + ip tv(yarısı hd kanal) 59 liraya alıyorum
  O kadar para verilirmi be kardeşim

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Bulunduğu yerde 3g de dahil, normal yollardan internete erişim imkanı olmayanlar için iyi fakat şehir merkezindeki bir ev kullanıcısı için aşırı pahalı.

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  AKK var mı bunda?

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok pahalı *_*

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  3g den hızlı olsada ücretler çok pahalı. Mobilite için güzel bir adım. Henüz bence çok fazla bireysel talep alacağını düşünmüyorum.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  bir yıldır tooway takip ediyorum. Güzel hizmetleri var fakat çok pahalılar tam full bir sistem 2000 tl ye ***** hizmet hariç)

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  550 lira çok yüksek bir fiyat. arkadaşlarım 22 mbps up 4mbps down a ttnet fibernette 200 lira veriyorlar.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  ttnet ayvayı yer o zaman 😀

" Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaydan Sınırsız ve Hızlı İnternet Mümkün! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?